Na tahle místa telefon nikdy nedávejte. Riskujete své zdraví i požár

Smartphone není právě levná záležitost. Zaručeně si ho nechcete sami rozbít tím, že ho uložíte na špatné místo. Kromě toho ohrožujete své zdraví, protože vydává EMF záření, které je velmi škodlivé. Z tohoto důvodu byste neměli nechávat svůj telefon na určitých místech.

Kapsa nebo podprsenka

Jakmile vložíte mobil do kapsy, záření je dvakrát až sedmkrát vyšší, než kdybyste ho dali do peněženky. Navíc to může ovlivnit mužskou plodnost. Záření z mobilních telefonů je karcinogenní, takže byste si na to měli dávat obrovský pozor. Jedině tak ochráníte své zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Airbnb je oblíbené, přináší ale rizika. Nenaleťte na podvod, hrozí i krádež identity

Další místo, na které smartphone rozhodně nepatří, je podprsenka. Záření a vibrace z telefonu mohou souviset s rakovinou prsu. Při sportování je to špatný nápad také, protože na telefon přenášíte bakterie, které potom přenesete na své prsty a další části těla.

Zdroj obrázku: Freepik

Postel, pod polštářem nebo v nabíječce

Spaní s mobilem je špatné z několika důvodů. LED světlo z displeje může narušit produkci melatoninu a cirkadiánní cykly při usínání. Absorbujete další škodlivé záření, které může skončit rakovinou nebo mozkovými nádory.

Nikdy nenechávejte mobil připojený k nabíječce, když je již nabitý. Způsobí to poškození baterie a může to zvýšit teplotu přístroje. Jestli ho budete mít zapojený do nabíječky pod polštářem, může to dokonce způsobit požár.

Mohlo by vás zajímat:  Barva auta hraje roli v ceně vozu i jeho životnosti

Na tváři nebo v autě

Většina lidí telefonuje s mobilem na tváři. To je špatný způsob, protože na obličej přesouváme škodlivé bakterie a vystavujeme svůj obličej velkému množství EMF záření. Místo toho si dejte hovor na hlasitý odposlech nebo použijte sluchátka.

Mobilní telefon byste neměli nechávat ani v přihrádce auta. Během horkých i chladných měsíců může dojít k obrovskému poškození, ze kterého nebude návratu zpět. Teplo může způsobit vytečení baterie, zatímco chladné počasí způsobí potíže s displejem i baterií.

Zdroj: https://www.thehealthy.com/skin-health/places-you-should-never-keep-your-phone/