Technologie urazila dlouhou cestu, stejně jako lidé, akorát za kratší dobu. Výsledkem je spousta zařízení, která slouží člověku pro různé účely. Ať už se jedná o chytré telefony, televizory, nebo technologie, o kterých ani nemáme ponětí. Abychom z nich mohli vytěžit maximum, je potřeba vědět, jak fungují. Když to zjistíme, mohou nám prospět a můžeme se díky nim posouvat dále. Určitě není dobré, aby nás tyto technologie ovládaly. V takovém případě to má kontraproduktivní výsledek a získáváme pouze negativní stránky. V čem tkví klady a zápory?
Klady
S lepší technologií jsou spojeny také lepší výsledky podnikání. Čím kvalitnější software máme, tím lepší výsledky můžeme očekávat, tedy pokud technologii správně využijeme. Obrovskou výhodou je možnost využít cloudu k uložení dokumentů, na kterých můžete pracovat odkudkoliv, například z domova, práce nebo z jiného místa na světě.
Již nějakou dobu lze nakupovat online. Jedná se tak o obrovskou výhodu, která ušetří čas, peníze a také lehce i provoz na silnici. Vysoký potenciál má také, co se týče vzdělání. Představte si, kolik existuje aplikací pro chytré telefony, které vám pomohou se zdokonalit v jednotlivých odvětvích. A nejedná se pouze o aplikace, umožňuje mimo jiné absolvovat různá školení a kurzy online prostřednictvím videohovorů.
Zápory
Technologie nemají pouze klady, ale také zápory. Mezi ně patří zejména zvýšená lenost vyvíjet jakoukoliv fyzickou činnost. Je velice jednoduché zlenivět a přestat se fyzicky hýbat. To vede ke zhoršení kondice, ochabnutí svalů, zvýšené únavě očí a špatnému držení těla. Po delší době používání vás může bolet také hlava. Určitě je dobré si dělat pravidelné pauzy.
Nejsou to pouze fyzické potíže, ale také psychické. Zvýšený stres, podrážděnost, to jsou jedny z mála příznaků, které mají negativní dopad na naše tělo a psychiku. Se zvyšující se úrovní technologie panuje také obava o ztrátu zaměstnání, jelikož technologie mohou člověka v mnoha ohledech plně nahradit. Výkon a možnosti jsou úžasné, ale co životnost? Bohužel nové technologie jsou spíše spotřebním zbožím, kterému můžeme maximálně zvýšit životnost správnou údržbou a užíváním.
Zdroj: https://www.becas-santander.com/en/blog/pros-and-cons-technology.html