Dobře se obléknout do letadla může přinést nečekané benefity. Na vzhledu občas záleží

Dobře se obléknout do letadla může přinést nečekané benefity. Na vzhledu občas záleží

Pokud létáte letadlem, pak pravděpodobně volíte raději volný styl, co se oblékání týče. Cesty jsou dlouhé a přece jenom letět v obleku není dvakrát pohodlné. Jenže cestovat dobře oblečený má i své výhody.

Kdysi dávno, když ještě létání nebylo tak profláknuté a létalo se jenom zřídkakdy, se aerolinky dívaly i na to, jak vypadáte. Pokud jste byli hezky oblečení a vypadali jste jako úspěšný obchodník, který zabloudil do ekonomické třídy, občas se stalo, že vás jen tak přesunuli do první třídy. Dnes už to tak sice není a podobné odměny se získávají zpravidla jen za věrnostní programy daných aerolinek, získat výhody jen za vzhled je prý stále možné i bez nich.

Mohlo by vás zajímat:  YouTube bez reklam a s přehráváním na pozadí: prémiový účet přesto nemusí být šťastná volba

V hezkém oblečení se dá dostat zdarma do první třídy

Třeba pro The New York Times uvedl pan Hobica, že byl jen díky pěknému obleku přesunut do první třídy namísto ekonomické. Do letadla, kde všichni ostatní byli oblečení do pohodlných kousků, se tento muž vydal jako jediný v obleku a doufal, že příběhy, které občas slýchával, by se mohly vyplnit. A opravdu. Měl štěstí. Aerolinka si ho všimla a bezplatně ho přesunula z ekonomické do první třídy. Uvedl ovšem také, že toto se stane zcela vzácně a většina aerolinek to nedělá.

Mohlo by vás zajímat:  Tři možnosti vyhledávání podle obrázku: Google, Pinterest a PicTriev
Zdroj obrázku: Freepik

Hezky se obléknout do letadla má i jiné výhody

Přesunutí do první třídy ovšem není jediný důvod, proč se do letadla hezky obléknout. Pokud dobře vypadáte, pak si můžete vysloužit například lepší zacházení u letušek. Ty určitě raději s úsměvem obslouží dobře vypadajícího člověka než nějakého od pohledu vandráka. Navíc nikdy nevíte, vedle koho sedáte, a když budete vypadat profesionálně, třeba se na vás usměje štěstí s nějakou novou pracovní nabídkou.

Štěstí vás může potkat kdykoliv a za zkoušku rozhodně nic nedáte. Zkuste se třeba jednou na vaší cestě letadlem hezky obléknout a třeba budete výsledkem příjemně překvapeni. Dostali jste někdy vy výhody za to, že jste se dobře oblékli?

Zdroj: https://www.nytimes.com/2017/08/14/business/airlines-dress-code-travel.html, https://www.insider.com/why-you-should-always-dress-up-on-a-plane-2016-7