Telefon z druhé ruky nese rizika, někdy je však lepší než nejnovější model

Telefon z druhé ruky nese rizika, někdy je však lepší než nejnovější model

Chytré telefony nám usnadňují život. Nejenže s nimi můžeme volat, ale také se často používají k práci. Chytrých telefonů najdete v obchodech mnoho, jak si ale vybrat ten nejlepší? Spousta lidí navíc volí variantu nákupu z druhé ruky – v takovém případě je nutné znát rizika, která mohou nastat. Jak se jim vyhnout a na co si dávat pozor, jestliže si kupujete telefon, který nemá záruku?

Jak koupit starší telefon a nenaletět?

Koupě nového telefonu je velmi jednoduchá. Máte totiž záruku a tu mnoho lidí využívá. Pokud ale nemáte dostatek financí, určitě budete koukat na svůj vysněný telefon na bazarech nebo podobných serverech. Není na tom nic špatného, koupit si telefon z druhé ruky, je ale potřeba se mít na pozoru, protože internet je plný podvodníků. Dbejte na to, abyste telefon před koupí viděli a vyzkoušeli.

Mohlo by vás zajímat:  GPS poloha: Stáhněte si aplikace, s kterými skryjete svou opravdovou polohu

Navíc koupí staršího používaného telefonu ušetříte přírodu, protože se ještě využije místo toho, aby se vyhodil. Na střední škole většina puberťáků dostane svůj první telefon, který bude splňovat i ta největší kritéria. Do té doby se budou muset spokojit s nějakým starším, ale funkčním. Kde ale koupit použitý telefon, aby nebyl drahý a zároveň měl všechny funkce, které požadujete?

Zdroj obrázku: Freepik

Dětem dejte starší telefon, u kterého vás nebude bolet ztráta

Děti už od mladšího školního věku touží po vlastním telefonu. Není snadné jim vysvětlit, že telefon ještě nepotřebují. Pokud ale dojíždí autobusem do školy nebo jsou často mimo domov, je dobré jim ho pořídit. Sáhnout můžete po svém starším telefonu, který máte schovaný pro případ nouze. Využijete ho pro děti a nebudete se muset bát, že ho dětem někdo ukradne, protože zloději touží po nejnovějších modelech.

Mohlo by vás zajímat:  Okolo Instagramu koluje mnoho mýtů. Nenechte se zmást a užijte si vše, co nabízí

Dnes koupíte nejen použité telefony, ale také ty repasované, které jsou opravené a prodávají se skoro jako nové. Najít u nich můžete také klasickou záruku. Dětem ale budou stačit telefony, které jsou sice starší, ale už jsou také chytré. Na psaní zpráv a volání jim to bude stačit a postupně si budou moci stahovat oblíbené aplikace nebo hry. Nicméně by na telefonu neměly trávit více než dvě hodiny denně.

Zdroj: https://www.androidauthority.com/buying-used-phone-584972/