Koupit hru v den jejího vydání se může vymstít. Zkušení hráči dobře ví, proč se vyplatí počkat

Koupit hru v den jejího vydání se může vymstít. Zkušení hráči dobře ví, proč se vyplatí počkat

Pokud se řadíte mezi dlouhodobé hráče, určitě už máte hodně zkušeností za sebou. Kdysi to fungovalo tak, že jste nevěděli, kolik kopií bude uvedeno na trh. Nicméně dnešní doba je úplně jiná.

V době, kdy se nevědělo, kolik kopií se dostane na trh, mělo smysl si zařizovat předobjednávky a koupit tak hru za plnou cenu. Nicméně dnešní digitální doba je úplně jinde a kupovat hry v době vydání je z našeho hlediska zbytečnost. Jelikož digitálních kopií je prakticky nekonečno, nemůže se vám stát, že by se na vás nedostalo. A proto se vyplatí pár týdnů si počkat a danou hru si koupit v pořádné slevě.

Mohlo by vás zajímat:  3 aplikace pro milovníky vědy, které jsou nabité informacemi

Za pár dní jsou o stovky korun levnější

Naprostá většina her se za pár týdnů dá pořídit o dost levněji než v den vydání. V tomto herním trhu ceny klesají docela rychle a již po krátké době se dají pořídit za výrazně méně. Nákup her v den, kdy vychází, je praktické jen pro ty hráče, kteří si chtějí zahrát hru mezi prvními. Jakmile tato první vlna opadne, tituly začínají pomalu klesat a vy tak svou oblíbenou hru můžete mít výrazně levněji.

Mohlo by vás zajímat:  Cestování s notebookem: kvalitní zavazadlo a antivirová ochrana ho udrží v bezpečí
Zdroj obrázku: Freepik

Hry v den vydání obsahují spousty chyb

Dalším problémem u her, které si pořídíte v den vydání, je téměř vždy obrovské množství chyb, které obsahují. Tyto chyby jsou postupně opravovány právě díky hráčům, kteří si hru koupí jako první a dané problémy nahlašují. Z tohoto hlediska nám jasně vyplývá, že když si opět chvíli počkáme, tak se můžeme pustit zpravidla již do opraveného produktu, který obsahuje minimální množství chyb. Ve skutečnosti tedy platí, že čím dříve a dráž si hru koupíme, tím více chyb dostaneme.

Mohlo by vás zajímat:  Okolo notebooků stále koluje řada mýtů. Tohle jsou největší nesmysly, kterým nemá cenu věřit

U herních titulů už to tak dneska funguje a když má hra již dané datum uvedení, tak vývojáři většinou hru vydají ve stavu, v jakém je. Navíc pokud si nejsme s koupí jistí, je lepší počkat si na nějaké recenze, které se zpravidla první den neobjevují.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/reasons-you-should-not-buy-games-at-launch/