Karta na jedno použití umožní platit na internetu bezpečně. K pravým údajům se nikdo nedostane

Karta na jedno použití umožní platit na internetu bezpečně. K pravým údajům se nikdo nedostane

Při nakupování na internetu si nikdy nemůžeme být jistí. Podvodníci se neustále snaží nás napálit, a v nejhorším případě se pokusí ukrást číslo platební karty. Naštěstí existuje hned několik možností, jak jim v tom zabránit, a to jsou platební karty na jedno použití.

Pokud chceme nakupovat online, pak budeme muset danému obchodu svěřit velmi citlivé údaje o naší kartě. Nebo nemusíme? Díky maskované kartě můžeme při nákupu použít nově vygenerované číslo pouze pro tento nákup. Nebudeme tak muset zadávat nikam naše pravé číslo karty. U některých bank si můžete libovolně vytvářet tyto virtuální karty navázané na svou reálnou a nastavovat u ní, jak dlouho má platit nebo jaký má limit útraty.

Mohlo by vás zajímat:  Nový model Poco X4 Pro 5G byl 28. února uveden na trh a láká na pořádný výkon

Jaké má toto maskování čísel karet vlastně výhody?

Bezesporu se jedná o mnohem bezpečnější způsob plateb na internetu, jelikož nikam nezadáváte skutečné údaje o své kartě. Obzvláště dobré je tuto možnost využít, pokud se chystáte nakupovat na nějakém neověřeném obchodě, ke kterému nemáte až takovou důvěru. Vytvoření a deaktivace této virtuální maskovací karty vám zabere několik málo vteřin, které za bezpečí vašich peněz stojí, no ne? Navíc číslo, které se vám vygeneruje, je unikátní a žádný jiný člověk by již neměl mít možnost ho použít.

Mohlo by vás zajímat:  Vzít telefon s sebou na pláž nemusí skončit dobře. Zařízení je třeba chránit hned třikrát
Zdroj obrázku: Freepik

Jak tuto službu použít?

Jelikož se v podstatě jedná o docela novou službu, tak ne každá banka ji nabízí. Ale i u nás je již spousta bank, které se rychle adaptovaly a můžeme u nich tuto funkci používat. Zda vaše banka dokáže tato kouzla, si musíte zjistit sami, nejlépe v internetovém bankovnictví nebo na stránkách dané banky. Pokud tu možnost máte, pak je to, jak jsme říkali, jen otázka jednoho kliknutí, kdy si vygenerujete virtuální kartu, se kterou je nakupování o sto procent bezpečnější.

Mohlo by vás zajímat:  S textovými hrami se nudit nebudete. Tohle jsou tři nejlepší, které vás nenechají vydechnout

S touto službou se už nemůže stát, že by se objevilo číslo vaší reálné kreditní karty na seznamu ukradených.

Zdroj: https://www.investopedia.com/financial-edge/0511/a-look-at-single-use-credit-cards.aspx