Tři pravidla pro efektivnější práci na cestách

Cestování je skvělé, pokud se nemusíte věnovat řízení. Díky tomu si můžete odpočinout. Pokud ale patříte mezi ty, co mají flexibilní práci a pracujete s notebookem, je ideální využít tento čas k pracovním činnostem. Tohle jistě ocení ti, co rádi jezdí na dovolené a jsou pány svého času a práce. Na první pohled se to jeví jako ideální kombinace, ale není to rozhodně tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pro zvýšení efektivity je potřeba dodržovat určitá pravidlaeliminovat zdroje rozptýlení.

Mohlo by vás zajímat:  Utrácet za hovory je zbytečné. Oblíbené aplikace umožní neomezené volání zcela zdarma

Ztlumení okolního světa

Během jízdy dopravním prostředkem jste vystaveni hluku. Tento hluk lze potlačit, když si nasadíte sluchátkapotlačením hluku. Můžete si pustit nějakou hudbu, ale nejlépe s nízkou hlasitostí. Záleží také na tom, jaký úkon hodláte dělat na notebooku. Každopádně pokud se chystáte pořídit si sluchátka, vybírejte pečlivě, abyste nekoupili zrovna ta nejlevnější. Nezapomínejte také na další důležité parametry, kterými jsou kvalita zvuku, výdrž baterie, typ sluchátek atd.

Zdroj obrázku: Freepik

Organizace práce

Asi nejdůležitější parametr ze všech. Pokud nemáte plán, pak asi těžko můžete pomýšlet na kvalitní provedení práce s rychlým průběhem. Začněte tedy osnovou, kdy si určíte, co je důležité provést, abyste mohli plnit úkol za úkolem. Určitě není na škodu rozdělit si těžké úkoly na lehčí úkoly. Vytvořte si třeba hodinový interval práce s pauzou, abyste nechali odpočinout oči, hlavu i prsty. Po nějakém čase se vraťte opět k práci, možná vás během krátké přestávky napadne myšlenka, na kterou jste čekali.

Mohlo by vás zajímat:  Trh s kryptoměnami ovlivňují změny v legislativě a nové regulace

Eliminace rozptýlení

Mezi největší problémy obecně patří rozptýlení, a že jich v dnešní době je. Takže pokud možno nenavštěvujte sociální platformy, vypněte si klidně upozornění, aby vás nerušila. Možná si říkáte, že s tím nemáte problém, ale postupem času se vám může tento styl práce omrzet a začne vás zajímat i sebemenší rozptýlení, cokoliv v tu chvíli může být atraktivnější než „trápit“ svou hlavu.

Zdroj: https://www.helpscout.com/blog/working-remotely-while-traveling/