Psi se v posledních letech stali jedním z nejoblíbenějších mazlíčků. Mnozí lidé si je ale pořizují ze špatných důvodů. Psi totiž nejsou doplněk ani trofej, nýbrž živá bytost, o kterou je třeba se starat a věnovat se jí. Z nedostatku a neplnění těchto základních potřeb zvířete pak může vzniknout řada nešvarů, jako je například nadměrné štěkání. A s tímto problémem se dá vypořádat mnoha způsoby. Jeden z nich v dnešní době ale nabývá popularity a je znám pro svou kontroverzní povahu.
Neustálé štěkání – noční můra každého souseda
Ať už je důvod pro psí štěkání jakýkoli, je třeba ho řešit. Pokud pes ale není váš, nýbrž vašeho souseda, může to být poněkud náročné. A i pokud majitel jste, odbourávání zlozvyku je často zdlouhavý a náročný proces. Co tedy dělat, pokud nemůžete spát kvůli neustálému štěkotu z vedlejšího bytu? Ta nejlogičtější rada je, běžte si se sousedem promluvit. V tom nejlepším případě problém rychle vyřešíte. Pro ty horší se ale začal používat poměrně drastický způsob odbourávání.
Výchovná metoda, nebo týrání zvířat?
Právě v posledních letech se rozmohl nástroj podobný rušičce. Tento přístroj funguje na bázi vysokofrekvenčního pískotu. Ten sice vy jako člověk neslyšíte, ale pro psa je velmi nepříjemný. Ostrý zvuk ho v podstatě vyděsí, načež pes se štěkotem přestane. Právě způsobování podobného nepohodlí je ochránci zvířat považováno za týrání. Tato výuková pomůcka se přitom v posledních letech stává čím dál oblíbenější při tréninku. Používají ji jak vlastní majitelé, tak právě naštvaní sousedé. Rušička přitom na psy funguje na podobné bázi jako elektrický obojek, který je širokou veřejností ve velké míře odsuzován. Přitom psům způsobuje podobné pocity. Je tedy v pořádku používat podobné metody v době, kdy upouštíme i od fyzického trestání dětí?
Zdroj: https://hobowithalaptop.com/stop-barking