Vzít s sebou do letadla powerbanku není tak jednoduché. Letecká společnost ji může i zabavit

Vzít s sebou do letadla powerbanku není tak jednoduché. Letecká společnost ji může i zabavit

Chystáte se na delší cestu letadlem? Odlétáte na pracovní schůzku nebo jen tak na dovolenou? Pak s sebou dost možná budete potřebovat vzít powerbanku, díky které snadno nabijete mobilní telefon, tablet a jiná zařízení. Powerbanku si ale do letadla můžete vzít jen za určitých podmínek. Jednou z nich je, že její kapacita nesmí přesáhnout 27 000 mAh.

Prostudujte si pravidla letecké společnosti

Pro powerbanky s vyšší než touto kapacitou se pravidla liší podle letecké společnosti, některé je povolují, jiné ne. Například některé letecké společnosti po konzultaci povolují powerbanky s kapacitou až 43 000 mAh, je ale nutné se předem obrátit na kontaktní centrum a zjistit přesné podmínky daného letu. Pokud s sebou budete brát dvě powerbanky, jejich kapacita nesmí stanovený limit překročit ani dohromady.

Mohlo by vás zajímat:  Kryptoměny slibují rychlý výdělek, o to snazší je naletět na podvod

Dobrou zprávou je, že většina běžně dostupných powerbanek tyto limity bez problémů splňuje. Kapacita na zařízení musí být jasně specifikována. Ujistěte se také, že jste je umístili navrch tašky nebo do dobře přístupné přihrádky, protože letecká kontrola často trvá na jejich ukázání. Nedávejte powerbanku do odbaveného zavazadla, jinak hrozí zabavení zařízení bez jakéhokoliv upozornění bez možnosti reklamace.

Zdroj obrázku: Freepik

A co ostatní akumulátory?

Pokud v informacích leteckých společností narazíte na powerbanky s limitem ve Wh (watthodinách), je nutné uvedenou kapacitu powerbanky na tuto jednotku převést. Stačí vynásobit kapacitu v miliampérhodinách (mAh) koeficientem 3,7 a vše vydělit 1000. Například 10 000 mAh powerbanka má kapacitu 37 Wh.

Mohlo by vás zajímat:  Seznamovací aplikace nejsou vždy dobrý nápad. Způsobují úzkosti, snižují produktivitu a ubírají sebevědomí

Stejně jako powerbanky ani jiné akumulátory (například nabíječka telefonu či digitálního fotoaparátu) či lithiové baterie nelze převážet v odbavovaném zavazadle, možné je to pouze v příručním. Výkon baterie nesmí překročit 100 Wh. Pokud potřebujete přepravit baterii s vyšším výkonem, musíte předem kontaktovat leteckou společnost.

Zdroj: https://zendure.com/blogs/news/what-kinds-of-power-banks-are-allowed-on-a-flight