Kalkulačka na Samsung telefonech nabízí zajímavé funkce, které usnadní její používání

Samsung je známý tím, že se snaží poskytnout uživateli co nejvíce funkcí. Jednou z nejopomíjenějších aplikací je Kalkulačka. Aplikace sama o sobě nabízí hned několik funkcí, které nejsou na první pohled zřejmé. Začneme s kopírováním čísel a rovnic. Chcete-li tak učinit, dlouze stiskněte nebo dvakrát klikněte na číslo, jež chcete zkopírovat. Jestliže chcete zkopírovat rovnici, klikněte a prstem poté posuňte posuvník na požadované místo nebo rovnou zvolte Vybrat vše. Pro vložení čísla do kalkulačky musíte kliknout na prázdné místo a podržet prst, aby na vás vyskočila možnost Vložit.

Mohlo by vás zajímat:  Rozvoj umělé inteligence nahrává kyberzločincům ve vytváření malwaru a snadnějším prolomení hesel

Pracujte s tabulkami a kalkulačkou zároveň

Jestliže často pracujete v tabulkách a využíváte kalkulačku, jistě víte, jak se může zdát toto spojení na mobilu nepohodlné, když musíte neustále přepínat mezi jednotlivými aplikacemi. Telefony Galaxy mají výhodu v rozdvojení obrazovky (Split Screen View), takže umožňuje využívat dvě aplikace najednou. Každodenní nastavování rozdělení obrazovky může být velice otravné. Místo toho můžete vytvořit jednoduchou aplikaci, která vám usnadní tuto práci. Jak na to?

Zdroj obrázku: Freepik

Otevřete aplikaci Tabulky Google a zvolte Nedávné -> Poslední. Klikněte na ikonu aplikace a zvolte možnost Otevřít v zobrazení rozdělené obrazovky a ze seznamu vyberte Kalkulačka. V režimu rozdělené obrazovky klikněte na úchyt pro změnu velikosti uprostřed obrazovky a poté klikněte na tlačítko Přidat pár aplikací do a zvolte Plocha. Nyní můžete spustit obě aplikace zároveň.

Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější problémy, které vedou k poškození mobilního telefonu

Zjistěte historii

Místo provádění stejných výpočtů se můžete vrátit zpět v čase, kde si můžete prohlídnout historii výpočtů. Stačí, když otevřete kalkulačku a kliknete na možnost Historie, zde zjistíte veškerou historii svých výpočtů. Tuto historii můžete také vymazat, abyste se neztratili ve výpočtech a zaznamenali pouze výpočty od této chvíle. Pro vrácení se na domovskou obrazovku klikněte na možnost Klávesnice.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/samsung-galaxy-calculator-app-tips/