S několika triky budou selfie fotky vždy jedinečné. Nebojte se zapojit fantazii

Již nějakou dobu můžeme pořizovat fotky různých věcí, zvířat, lidí a přírody. Od jisté doby můžeme pořizovat tzv. selfie fotky nebo autoportrét, kdy už digitální fotoaparáty umožňovaly jednoduše, díky svým rozměrům, pořídit snímky nás samotných. Nevýhodou bylo, že jsme se neviděli jako dnes u mobilních telefonů. Ano, můžete požádat druhou osobu o pořízení fotky, ale ani tak nemáte kontrolu nad tím, co vidíte a zda se vám pořízený snímek bude líbit. Dnes už jsou na trhu chytré telefony, které disponují kvalitními fotoaparáty, včetně přední kamery. Abyste se stali mistry v pořizování selfie fotek, budete si muset osvojit určité praktiky. O jaké se jedná?

Mohlo by vás zajímat:  Defragmentace disku zlepší chod systému Windows

Udělejte si pohodlí

Často si můžeme všimnout, že aranžování fotek a prostředí je dnes klasickým odrazem. To většinou bývá práce profesionálního fotografa nebo nadšence. Nejlepší na selfie fotkách je, že si sami určujeme vše, od prostředí, odstínu až po nás samotné, jak budeme vypadat, tvářit se, z jakého úhlu pořídíme snímek a další. Když si udržíte autenticitu, může vás posunout fotka do popředí zájmu, nesnažte se tvářit šťastně, když jste smutní.

Pohodlné oblečení je dalším bodem, co vám pomůže se cítit komfortně. Naopak když budete mít na sobě oblečení, ve kterém se cítíte nepohodlně, může vám to pokazit výslednou fotku.

Mohlo by vás zajímat:  Na Coinbase lze jednoduchou cestou prodat krypto aktiva
Zdroj obrázku: Freepik

Najděte si ideální prostředí

Dalšími důležitými parametry jsou prostředípozadí. Velice záleží na pozadí, určitě není vhodné se fotit, když budete mít v pozadí pokoj s neuspořádanými věcmi poházenými na zemi. Skvělou inspirací mohou být různé budovy z období středověku nebo příroda. Můžete rovněž využít pouličního osvětlení v nočních hodinách, které mohou vytvořit dokonalé pozadí.

Do svých selfie můžete zapojit nejrůznější věci nebo i zvířata. Pořízení selfie fotky společně s domácím mazlíčkem může dodat vaší fotce potřebný třpyt. Důležitou roli při pořizování fotek hraje také správný úhel. Můžete využít stranu obličeje, která působí lépe, nebo naopak tu, která je „nedokonalá“.

Mohlo by vás zajímat:  Nabíjení telefonu má pravidla, která prodlouží životnost baterie

Nebojte se využít vlastní fantazii

Výbornou zprávou je, že máte neomezené možnosti a varianty, jak pořídit selfie fotky, jelikož vy sami jste umělci. Vše máte ve svých rukách, prostředí, pozadí, sebe a další rekvizity či lidi. Pouze vy ovlivníte, jak bude vaše fotka vypadat. Můžete využít samozřejmě samospoušť k tomu, abyste nemuseli držet mobilní telefon v ruce, a využít tak prostředí a sebe samotných v jiné poloze než čelem k fotoaparátu. Všechno chce trénink a praxi, čím více se budete této aktivitě věnovat, tím vyšší pravděpodobnost kvalitnější fotky.

Zdroj: https://www.snappysnaps.co.uk/blog/how-to-take-good-selfies