Unikátní číslo IMEI prozradí o iPhonu všechno důležité. Dokonce i to, jestli není kradený

Unikátní číslo IMEI prozradí o iPhonu všechno důležité. Dokonce i to, jestli není kradený

Stejně jako my sami jsme originální, i náš iPhone či mobilní iPad je taky. Originalitu jim dodává číslo IMEI (International Mobile Equipment Identity). Je to tzv. průmyslový standard sdílený mezi mobilními operátory a výrobci pro nákupy zabezpečení. Vaše IMEI je důležité a budete ho potřebovat pro registraci, formuláře podpory nebo při odcizení zařízení.

Proč je IMEI tak důležité? Tak například, chystáte se koupit zařízení Apple z druhé ruky a jeho legitimnost zjistíte právě podle IMEI. Každá krádež nebo jeho používání by měly být propojeny s tímto unikátním číslem. Pomocí tohoto čísla můžete zjistit i rok výroby a to, dokdy se vztahuje záruka. Jakými způsoby lze zjistit IMEI číslo?

První způsoby, jak zjistit IMEI

Nejrychlejším způsobem pro zjištění daného čísla je vytočit *#06#. Jakmile po vyťukání této kombinace zvolíte zavolat, zobrazí se vám obrazovka s informacemi o vašem zařízení. Další možností je otevřít Nastavení -> Obecné -> Informace. Téměř dole naleznete informace o svém mobilním zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Odposlouchávání hovorů se může týkat každého telefonu. Prozradí ho typické znaky
Zdroj obrázku: Freepik

Od interních způsobů přejdeme k fyzickému, což se hodí, pokud máte vybité zařízení a nemáte jej jak zatím nabít. Pokud máte novější model než iPhone 6s, můžete zaregistrovat toto číslo právě v zásobníku SIM karty, respektive na spodní straně.  V případě starších modelů najdete číslo IMEI přímo na kovovém krytu iPhonu. Přesněji řečeno ve spodní střední části zařízení.

Pomocí iTunes nebo Finderu můžete také zjistit číslo

Máte starší zařízení Mac a nemůžete již aktualizovat systém na nejnovější? Můžete tedy vyhledat své číslo IMEI pomocí iTunes. Toto je také jediná možnost i pro uživatele Windows. Jakmile propojíte telefon pomocí přiloženého kabelu Lightning to USB, otevřete iTunes. Poté kliknutím na Souhrn zobrazíte informace o svém zařízení včetně čísla IMEI.

V případě uzamčení iPhonu nebo použití eSIM karty můžete vyhledat IMEI pomocí Finder na Macu „zobrazit IMEI“. Tato metoda funguje na jakémkoliv Macu se systémem macOS Catalina 10.15 nebo novějším. Jakmile připojíte svůj iPhone k počítači Mac pomocí přiloženého kabelu Lightning to USB, otevřete aplikaci Finder a na postranním panelu vyberte svůj iPhone nebo iPad. Poté klikněte na kartu Obecné a opakovaně klikejte na oblast pod novým zařízením, dokud se nezobrazí číslo IMEI.

Zdroj: https://www.macworld.com/article/671270/how-to-find-an-iphones-imei-number.html