Jihoafrická republika žádá po firmě Huawei odškodnění. Závažně porušila kvóty zaměstnanců

Jihoafrická republika žádá po firmě Huawei odškodnění. Závažně porušila kvóty zaměstnanců

Čínská firma Huawei má u Jihoafrické republiky pořádný problém. Porušila dohodu a je hnána k soudu kvůli nedodržení kvót pro zaměstnávání cizinců. Tyto kvóty překročila více než dvojnásobně.

Jihoafrická republika podala k soudu žádost, aby byla pokutována místní továrna čínské společnosti Huawei za to, že porušila jasnou dohodu, která při povolení této firmy vznikla. 60 procent všech zaměstnanců této firmy mělo být složeno z místních obyvatel Jihoafrické republiky a pouze 40 procent měly tvořit zaměstnanci ze zahraničí. To ale firma Huawei porušila a ne nepatrně. Pracuje zde totiž 90 procent zahraničních zaměstnanců.

Mohlo by vás zajímat:  Apple čipy M1 obsahují neopravitelnou chybu, která může ohrozit zabezpečení celého hardwaru

Požadují po firmě Huawei dvě procenta z ročního obratu

JAR předložila soudní dokumenty, ve kterých požaduje 1,5 milionu randů nebo 2 procenta z ročního obratu, který tato firma v JAR udělá. Těmito dokumenty se nyní bude zabývat soud a na výsledek si budeme muset počkat, než se projednají všechny důkazy. Pravděpodobně ale soud bude pokutu akceptovat, protože podle dohody z roku 2020 firma Huawei porušila závažně smluvené podmínky.

Zdroj obrázku: Freepik

Huawei se k problému postavil čelem

Firma Huawei se k tomu vyjádřila pouze krátkým prohlášením, že hodlá pokračovat v další spolupráci a nastalý problém vyřeší. Navíc se zavázala, že bude dodržovat místní předpisy a zákony. Tato čínská firma je velmi významný hráč v oblasti informatiky a komunikačních technologií, a proto by i samotná Jihoafrická republika ráda ve spolupráci pokračovala. Pokud tedy budou napraveny všechny problémy, vypadá to, že další spolupráce je možná a při plnění daných podmínek pro obě strany výhodná.

Mohlo by vás zajímat:  WhatsApp spouští testování nejnovější aktualizace pro Android. Uživatelé se dočkají zajímavých novinek

Také se v posledních týdnech objevila kauza, kdy tato čínská firma byla podezřelá z toho, že je Huawei využíván ke špionáži. Tato obvinění ale opakovaně jak firma, tak samotný Peking odmítly.

Zdroj: https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-02-11/huawei-sued-by-south-african-state-over-foreign-employee-quota