Instagram přidává novou funkci Take a Break. Uživatele upozorní, že na něm tráví příliš času

Instagram přidává novou funkci Take a Break. Uživatele upozorní, že na něm tráví příliš času

Minulý pátek Instagram oznámil, že celosvětově zavádí novou funkci jménem Take a Break. Tato novinka vás upozorní, že jste už na Instagramu dlouho, a nabídne vám dát si pauzičku.

Tato funkce bude zcela dobrovolná a vyskočí vám jenom jednou, aby vás na svou přítomnost upozornila. Pokud budete chtít dostávat upozornění, pak si je budete muset zapnout v nastavení aplikace sami. Můžete si vybrat, zda chcete připomenutí každých 10, 20 nebo 30 minut. Po dlouhém testování v Anglii, Novém Zélandu, Austrálii, USA, Kanadě a Irsku dostane možnost si vyzkoušet Take a Break každý uživatel Instagramu na celém světě včetně Indie.

Mohlo by vás zajímat:  Šikovné aplikace zpříjemní čas strávený se psím mazlíčkem. Zaznamenají procházky a pomohou s výcvikem

Proč tato funkce vůbec vznikla?

Sami od sebe by na to asi vývojáři nepřišli, ale loni společnost Meta čelila obrovské kritice ze strany informátora Francese Haugena. Ten provedl průzkum a zjistil, že Instagram má škodlivé účinky na duševní zdraví uživatelů. Zejména těch mladých. Na to už Instagram reagoval testováním zmíněné funkce, která má jeden jediný úkol. Informovat převážně mladé uživatele o tom, že by měli strávený čas na mobilu zkrátit a věnovat se také jiným, mnohdy zábavnějším a důležitějším věcem.

Mohlo by vás zajímat:  ChatGPT může sdílet citlivé informace společností i běžných uživatelů
Zdroj obrázku: Freepik

Kdy bude funkce pro všechny k dispozici

Pokud jste uživatelem operačního systému iOS, pak byste již tuto funkci měli mít možnost využívat. Jelikož v době psaní článku je vedena jako aktivní. Pokud máte ale OS Android, pak si ještě budete muset pár dní počkat. Postupně dle typu telefonu budou vycházet aktualizace, které již několikrát zmíněnou funkci Take a Break bude obsahovat.

Jelikož si sami ani neuvědomujeme, kolik času trávíme na podobných aplikacích, pak za nás tuto funkci rozhodně vítáme. Je dobré mít minimálně přehled o tom, kolik zbytečného času trávíme nekonečným scrollováním příspěvků, a určitě bychom tento čas mohli trávit nějak smysluplněji.

Zdroj: https://www.businesstoday.in/technology/news/story/instagrams-new-feature-will-remind-you-to-take-a-break-from-social-media-321736-2022-02-07