Česká firma Prusa Research kupuje Printed Solid. Špičkové 3D tiskárny tak dostane na americký trh

Česká firma Prusa Research kupuje Printed Solid. Špičkové 3D tiskárny tak dostane na americký trh

Pokud sledujete, co se děje ve světě 3D tiskáren, pak dnešní zpráva vás bude rozhodně zajímat. Pražská společnost jménem Prusa Research před pár dny koupila prodejce 3D tiskáren Printed Solid sídlící v Delawaru.

Co jsou tyto dvě společnosti zač?

Společnost Prusa vznikla v roce 2012. Stala se velmi populární po celém světě, a to hlavně díky tomu, že její přístroje jsou kvalitní, poměrně levné a mají docela malé rozměry. Když si k tomu přidáme, že je lze snadno upravovat nebo opravovat, pak se nemůžeme divit, že se dočkala tak velké oblíbenosti.

Mohlo by vás zajímat:  Mark Zuckerberg představil chytré brýle Ray-Ban

Druhá společnost, Printed Solid, vznikla o dva roky později, tedy v roce 2013, a původně se zabývala pouze prodejem materiálů a dílů pro 3D tisk. Tři roky od svého vzniku začala vyrábět a rovněž i prodávat své vlastní bezpečnostní kryty pro tiskárny.

Zdroj obrázku: Freepik

Co získal Prusa koupením Printed Solid?

Tím, že Prusa koupil prodejce Printed Solid, si otevřel cestu do USA. Takto se zpřístupní prodej širšímu okruhu spotřebitelů. Prozatím byly prodeje omezeny pouze na vládní a vzdělávací zákazníky, případně na některé podniky. Nyní by se měly dostat produkty prakticky ke všem, kdo budou mít zájem. Do konce roku se počítá s navýšením skladových a provozních prostor a také počtu zaměstnanců. Nově budou poskytovat i záruční služby pro celé USA.

Mohlo by vás zajímat:  Twitter chystá nepříjemnou změnu. Ověření profilu má být zpoplatněno nemalou částkou

Navíc pro tuto společnost se nic nemění. Bude nadále pokračovat pod svým jménem v čele s dosavadním generálním ředitelem. Vše, o co v této transakci šlo, bylo pouze rozšířit působnost a také dostupnost originálních tiskáren a dílů v Americe. Na konci tohoto roku se očekává další rozvoj a 3D tiskárny se tak dostanou do více a více domácností po celém světě.

Dlouho se ve světe 3D tiskáren nic moc nedělo, ale posledních pár měsíců je až netypicky rušných. Objevují se stále nějaké novinky a tento tisk se po krátkém nezájmu stává více a více populární.

Zdroj: https://techcrunch.com/2022/05/16/prusa-buys-3d-printer-seller-print-solid-to-expand-us-footprint/?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAHp-Sz76nh8CpOveJyFENdDKraUo0quoxw5wnrOnksYiri9Se3426kDU2X6GMM__g8O5YEJtZZfNJLZ3juIix3iAks5ijWUU8hbD9qkzp_y48l9CXAUP9S-Cos-lfIcq-UMdD6-uhLerBHaY8kyAIw44AeX0cfJruriEnJO_UK2z