Jedinečný moment zachycený ve fotografii. Naučte se pořídit dokonalý snímek ohňostroje

Jedinečný moment zachycený ve fotografii. Naučte se pořídit dokonalý snímek ohňostroje

Chcete pořídit ty nejlepší snímky ohňostroje? Rozhodně to není lehký úkol, ale díky několika tipům se vám to může podařit. Stačí pár jednoduchých triků, dobré místo a vaše fotografie mohou být opravdu skvostné!

Rozhodně si vezměte stativ

Díky stativu bude rozhodně jednodušší pořídit ostrou fotku ohňostroje. Jde to samozřejmě i bez něj, ale proč si zbytečně přidělávat práci? Díky stativu jste rychlejší a více v pohotovosti. Přece jenom tahle věcička dokáže být výborně nápomocná, navíc pokud kromě fotografií pořizujete i video, pak je rozhodně lehčí, když fotoaparát nemusíte neustále držet.

Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční Wi-Fi mívá často banální řešení. Poradit si dokáže i technický antitalent

Nepoužívejte blesk

Ohňostroje jsou samy o sobě velmi jasné, a proto blesk není nijak důležitý pro pořízení ostrého a dobrého snímku. Použití blesku dokonce může tomuto snímku spíše uškodit. Vypnutí blesku není u nových zařízení problém a lze to zařídit jen jedním jediným tlačítkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Najděte si to správné místo

Ohňostroj je sám o sobě na fotkách velmi výrazný, ale pokuste se na svých snímcích přidat do záběru i něco dalšího. Pokud je okolo nějaký zajímavá stavba nebo umělecký kousek, pak se pokuste jej zakomponovat. Druhá věc je najít takové místo, kde bude co nejméně lidí, kteří by vás mohli rušit, nebo dokonce zkazit fotku. Což bude teda pořádně těžký úkol, protože u ohňostrojů se vždy sejde pořádná skupinka lidí z celého okolí.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhledávání na Googlu nabízí plno zajímavých funkcí. Najít informace jde podle času i pomocí obrázku

Jde to i s telefonem?

I když fotoaparáty mobilních telefonů ušly obrovský kus cesty, neočekávejte, že budou schopny pořídit dobrý a ostrý snímek. Ohňostroje jsou totiž pro mobilní telefony opravdu velmi náročné pro zachycení. Mobilní fotoaparáty jsou navrženy spíše pro dobře osvětlená místa a fotky v šeru nebo ve tmě stále ještě nemají tu potřebnou kvalitu. Ale kdo ví, třeba se jednou v budoucnu dočkáme!

Nyní jste připraveni pořídit ty nejlepší snímky ohňostroje.

Zdroj: https://www.exposureguide.com/fireworks-photography-tips/