Nefunkční zvuk u notebooku mívá obvykle jednodušší řešení, než se zdá

Nefunkční zvuk u notebooku mívá obvykle jednodušší řešení, než se zdá

Nefunguje na vašem notebooku zvuk a vy nemáte tušení proč? Dneska se podíváme na ty nejčastější příčiny, které by to mohly způsobovat, a samozřejmě se pokusíme nabídnout i to nejvhodnější řešení.

Kontrola hlasitosti

Může se to zdát jako samozřejmost, ale sami si sáhněte do svědomí a zeptejte se sami sebe, kolikrát se vám stalo, že jste měli ztlumený zvuk, i kdyby omylem. A i to může být váš dnešní případ. Klikněte na ikonku reproduktoru v pravém dolním rohu a přesvědčte se o tom, že zvuk je nastavený správně a hlasitost není na minimu.

Mohlo by vás zajímat:  Rychlost a stabilitu internetového připojení jde zlepšit několika snadnými kroky

Vyzkoušejte sluchátka

Pokud si pouštíte obvykle zvuk z reproduktorů, pak není nic jednoduššího než za pomoci sluchátek otestovat jejich funkčnost. Pokud se vám zvuk ze sluchátek ozývá, ale potom, co je odpojíte, jde z reproduktorů opět jenom ticho, pak víte, v čem je problém.

Zdroj obrázku: Freepik

Změna zvukového zařízení

Občas se stane, že v systému Windows se stane chyba a systém špatně vyhodnotí nově připojené zařízení. Změní zvukový výstup a vy si pak marně lámete hlavu, proč se ztratil z vašeho počítače zvuk. Tuto věc si jednoduše zkontrolujeme tak, že klikneme pravým tlačítkem na ikonu reproduktoru a zvolíme možnost Zvuky. V kartě přehrávání si zkontrolujeme, zda je správně nastaven výstup, případně přepneme na ten, který potřebujeme.

Mohlo by vás zajímat:  Soubory PDF můžeme bez problémů otevřít několika způsoby

Aktualizujte ovladače zvuku

Kontrola ovladačů by měla proběhnout vždy, když nám něco přestane z ničeho nic fungovat. Při aktualizaci se mohl poškodit soubor nebo si nerozumí přímo s naším zařízením. Přes správce zařízení otevřete ovládací panely a v sekci ovladače zvuku videa a her se podívejte, zda u některého není žlutý vykřičník. To by znamenalo, že některý z ovladačů je potřeba přeinstalovat.

Hlavní příčiny problémů se zvukem u notebooků máme zdárně za sebou a doufáme, že alespoň někomu z vás jsme pomohli s hledáním problému a jeho řešením.

Zdroj: https://www.hp.com/us-en/shop/tech-takes/why-sound-not-working-troubleshooting-tips