Gmail prodlužuje dobu, po kterou je možné zrušit již odeslanou zprávu

Google všem uživatelům nabízí možnost Undo Send, což znamená, že máte určitý časový limit na to, abyste zrušili již odeslaný e-mail, a pokud to stihnete, tak e-mail, který již byl odeslán, se zruší a vrátí zpět. Nedávno k této funkci vyšel update a uživatelé mají nově možnost si nastavit časový limit, během kterého lze odesílání zprávy zrušit. Tento update je dostupný pro uživatele webové verze a pro iOS.

Gmail zvyšuje poslední aktualizací časový limit, dokdy můžeme zrušit odeslání

Před poslední aktualizací bylo možné zrušit odeslaný e-mail nejpozději do deseti vteřin. Nyní se prodlužuje až na maximálních třicet sekund. Tato funkce byla testována opravdu dlouho a poprvé se mezi uživatele dostala už v roce 2015. Jak jsme již psali, pro webové rozhraní a iOS je již funkční a pro uživatele Androidu se očekává v řádu několika měsíců.

Mohlo by vás zajímat:  Odvzdušnění radiátoru zvládne i amatér. Provést je nutné každý rok před topnou sezonou
Zdroj obrázku: Freepik

A jak tedy tuto funkci zapnout a nastavit časový limit podle potřeby?

Tato funkce je zapnuta pro všechny uživatele automaticky, ale je nastavena pouze na deset vteřin. Pokud máte zájem tento interval prodloužit, pak stačí, když se budete řídit těmito jednoduchými kroky.:

  1. Přihlaste se do svého Gmail účtu a otevřete možnost Nastavení, kterou najdete v pravém horním rohu.
  2. Vyberte možnost Zobrazit všechna nastavení, nacházející se ve spodní části stránky, a potvrďte.
  3. Nyní klikněte na funkci Vrátit zpět odesílání. A otevře se vám další výběr, ve kterém si zvolíte vámi požadovaný interval. Máte celkem čtyři možnosti, a to 4, 10, 20 nebo 30 sekund.
  4. Klikněte na požadovanou možnost časového intervalu a zvolte možnost Uložit.

Nyní každý další e-mail, který odešlete, můžete ještě zrušit, a to v intervalu, který si vyberete. Nikdy nevíte, kdy se vám tato možnost bude hodit. Pošlete mail špatné osobě nebo si na poslední chvíli vzpomenete, že jste třeba zapomněli přílohu.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/how-to-unsend-an-email-in-gmail