Ochrana před mobilními hrozbami pomůže zůstat v bezpečí za jakékoli situace

Ať už používáte chytrý telefon, nebo notebook, čeká na vás hrozba kybernetického útoku. Je nejspíš zbytečné přestat používat zařízení z důvodu strachu před napadením. Ochrana před mobilními hrozbami (MTD) je soubor procesů a strategií, které lze použít pro ochranu svého zařízení Android nebo iOS před hrozbami online světa. Pro větší ochranu je vhodné kombinovat tyto ochrany s dalšími.

Jak funguje ochrana?

Ochrana před mobilními hrozbami není pouze o mobilním zařízení, zabezpečuje také další součásti, které připojujete ke svým zařízením, včetně síťového provozu a aplikací. Jaké obranné manévry tedy můžete provést?

Mohlo by vás zajímat:  Životnost baterie AirPods lze prodloužit správným zacházením a vhodným nabíjením

V první řadě je vhodné zjistit, zda máte nejnovější aktualizace, jež obsahují nejrůznější bezpečnostní balíčky. Pamatujte, že kyberzločinci vykonávají své neplechy přes síť, takže se vás budou snažit oklamat phishingem a dalšími způsoby. Co dál pro ochranu můžete udělat?

  • Ověřte aplikace.
  • Odhalte neobvyklé aktivity.
  • Identifikujte podezřelé aktivity.
  • Určete stav sítě pomocí rizik.
Zdroj obrázku: Freepik

Výhody mobilní ochrany před hrozbami

Mobilní zařízení nám dokážou vylepšit životy, pokud to tedy nepřeháníme s jejich používáním. Abychom ale zachovali zároveň i bezpečí, je potřeba využívat ochranu. Může se stát, že zařízení je napadené a infikované, proto je důležité mít ochranu, aby vás v případě útoku upozornilo a vy jste tak mohli konat.

Mohlo by vás zajímat:  IPTV: Bezpečnostní rizika spojená s používáním chytré televize s internetovým protokolem

Flexibilita

Kvůli obavám z možného útoku lidé pracují pouze ze specifických zařízení, aby předešli případným komplikacím. Mnohem lepší a efektivnější způsob je použít mobilní ochranu, která vás ochrání, aniž byste se museli obávat napadení. Práce mezi zařízeními napříč sítí zvyšuje efektivitu a pohodlí z jakéhokoliv místa.

Někdy samotné kyberútoky ani nemusíte čekat, přijdou jako blesk z čistého nebe. Jako aktivní ochrana zde poslouží nastavení různých autorizačních přihlášení a ověření. Jestli se tedy bude někdo snažit dostat se do vašeho systému nebo vám odcizil telefon, tato ochrana skvěle poslouží.

Zdroj: https://www.techtarget.com/searchmobilecomputing/definition/Mobile-Threat-Defense-MTD