Investice do skládacích telefonů se prozatím nevyplatí. Rychle ztrácejí hodnotu a stále se vyvíjejí

Celosvětově prodeje chytrých telefonů klesají. To není žádné překvapení, jelikož i ty cenově dostupnější již nabízí kvalitní výkon a výdrž, takže lidé nemají vyloženě potřebu utrácet za nové zařízení. Jedné kategorii chytrých telefonů se však daří náramně, jedná se o skládací telefony. Samsung patří k největším dodavatelům skládacích telefonů současnosti. Konkurence není příliš pozadu a snaží se dohnat Samsung. Navzdory různým výhodám si ale myslíme, že je ještě brzy na pořízení takového telefonu, i kvůli vysoké cenovce.

Mohlo by vás zajímat:  Defragmentace může výrazně zlepšit chod pevného disku. Přinášíme jednoduchý postup pro Windows

Vysoká cena

Není pochyb, že skládací telefony jsou stále příliš drahé. Například Galaxy Fold 4 byl uveden na trh s cenovkou 1 799 dolarů a Flip 4 s 999 dolary. Flip 4 zní rozumně, jelikož odpovídá ceně moderní vlajkové lodi, ale bohužel pro potencionální kupce nenabízí nejlepší vlastnosti. Tím máme na mysli především:

  • špatnou výdrž baterie,
  • křehký displej,
  • vysoké náklady na opravu.

Tato technologie je zatím v plenkách, což je jeden z důvodů, proč Apple stále nezačal vyrábět tyto telefony.

Mohlo by vás zajímat:  Nelegální stahování a sdílení souborů může mít právní důsledky
Zdroj obrázku: Freepik

Ztráta hodnoty

Dalším problémem je rychlá ztráta hodnoty těchto telefonů. Když navštívíte web společnosti Samsung a vyměníte svůj Samsung Fold 4 s pořizovací cenou 1 799 dolarů za Galaxy S23, získáte pouze 750 dolarů. Během šesti měsíců toto zařízení ztratí až 60 % původní hodnoty. Důvod je především ten, že je tato technologie stále ve vývoji, takže mnoho komponentů se může měnit, a tím pádem ztratí i svou hodnotu. Co se týče údržby, tyto telefony mnohem rychleji stárnou, až se z nich stane odpad.

Mohlo by vás zajímat:  3 kroky, jak zrychlit líný Windows 11: spouštění systému bude otázka několika sekund

Více času na vývoj

Skládací technologie je stále na vzestupu a především díky společnosti Samsung. Jak se uchytí tato technologie a jakou bude mít finální podobu, to se nechme překvapit. Zatím se jedná o zbytečně drahou hračku, která je v levnějším provedení nepraktická. Uvidíme, jestli společnost Apple nepřijde s něčím převratným, co by vystřelilo tuto technologii dále.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/why-you-shouldnt-buy-a-foldable-phone/