K čemu vaše dítě každý den používá notebook a jak ho vybrat?

K čemu vaše dítě každý den používá notebook a jak ho vybrat?

Školní rok začal a navrátil všechny žáky a studenty do školních lavic. Nyní nastal nejlepší čas, abyste svému dítěti pořídili nový notebook, protože ho zaručeně bude potřebovat do školy. Přístup k internetu je dnes již naprostou samozřejmostí, kterou musí mít doma každé dítě. Bez toho se mu jen těžko bude připravovat do školy a v případě dalšího lockdownu se nebude moci dobře zapojit do výuky. I přesto má stále mnoho rodičů z nákupu obavy a myslí, že je to zbytečné.

K čemu bude dítě notebook používat?

Většina dětí s použitím moderních technologií spojují učení a hraní dohromady. Podle psychologů je vhodné koupit první notebook dítěti během prvního stupně základní školy. Nesmíte ale zapomenout kontrolovat, co na něm dělá. Hlavním úkolem budou jistě domácí úkoly, učení na testy a zkoušky. Stejně tak ale může sledovat vzdělávací pořady a rozvíjet své koníčky.

Mohlo by vás zajímat:  Při vysoké teplotě omezí GPU výkon. Přehřívání jde předcházet

Na druhou stranu je to skvělý nástroj pro zábavu ve volném čase. Videohry jsou velmi oblíbenou formou trávení volného času. Když zajistíte dětem správný typ her, může to pro ně být velmi přínosné, protože budou rozvíjet svou mysl, poznávat nové příběhy a trénovat strategické i logické myšlení. Na tom není nic špatného. Pokud děti používají laptop k hraní násilných her, je to pouze vaše vina, protože je máte kontrolovat a blokovat podobné záležitosti.

Jaký notebook vybrat podle potřeb dítěte

Jaký model zvolit? Trh je obrovský a rozmanitý, takže zaručeně najdete to nejlepší pro vás. Důležitý je pochopitelně poměr ceny a výkonu. Měl by být rozhodně lehký a šikovně velký, ale také musí mít dostatečně velkou obrazovku a dobrou webkameru. Bez toho by vzdělávání během lockdownu nebylo možné.

Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější důvody poškození chytrého mobilního telefonu

Pozornost věnujte také technickým parametrům. Důležitý je pevný disk (nejlepší volbou bude notebook se SSD diskem). Práci přístroje ovlivňuje také RAM (min. 8 GB) a procesor. Pamatujte ale také na to, že pouzdro je důležitou součástí pro každého studenta. Bylo by být odolné, vyrobené z kvalitního plastu a vizuálně příjemné. Zejména pro nejmenší děti bude design klíčový, i když to na funkčnost nebude mít žádný vliv.

Zdroj: https://www.hggear.com/blog/guide-to-introducing-kids-to-laptops