Zjistit přesnou verzi Windows lze několika způsoby. Vše zabere jen pár okamžiků

Zjistit přesnou verzi Windows lze několika způsoby. Vše zabere jen pár okamžiků

Potřebujete rychle zjistit, jakou verzi operačního systému Windows vlastně máte? Ukážeme vám několik způsobů, jak na to. Navíc zjistit tuto informaci netrvá déle než několik málo minut.

Pokud se vás někdo zeptá, jakou verzi systému Windows máte, tak pravdě podobně budete vědět, zda se jedná o sedmičku, osmičku, desítku nebo jedenáctku. Co když ale budete potřebovat, zda máte verzi Home, nebo Pro? Zjistit to je jednoduché a my pro vás máme hned několik tipů, jak se to dozvědět opravdu rychle.

Mohlo by vás zajímat:  Ochrana chytrého telefonu je základ. Jednoduché kroky zabezpečí zařízení před všemi hrozbami

Zjištění přes Tento počítač

Jedna z opravdu rychlých možností. Klikněte pravým na ikonu Tento počítač a zvolte možnost Vlastnosti. Zobrazí se před vámi okno Systém, kde vyčtete naprosto bez problémů všechny potřebné informace.

Použijte vyhledávač ve Windows

Stisknutím klávesy Windows na klávesnici nebo kliknutím na ikonu Start v levém dolním rohu otevřete okno a zadejte do vyhledávače jednoduše slovo „systém“. Otevře se vám výsledek odkazující na Ovládací panely spolu s informacemi o vašem systému.

Zdroj obrázku: Freepik

Windows + R

Stiskněte najednou klávesy Windows a R. Zobrazí se vám okno s příkazy, kde napíšete slovo „winver“. Potvrďte klávesou Enter a chviličku počkejte. Nyní by se vám měl zobrazit seznam informací, které se vztahují k vámi zakoupené kopii Windows.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy s AirPody pomůže vyřešit vyčištění nebo aktualizace softwaru

Zjištění přes ovládací panely

Pokud jste ze staré školy, pak jste naučeni vše potřebné hledat v ovládacích panelech. Najeďte si tedy zde a vyberte možnost systém. Po potvrzení se vám zobrazí opět vaše verze i edice operačního systému, který používáte.

A nakonec možnost přes nastavení

Opět klikněte na ikonu Start nebo zmáčkněte klávesu Windows. Do vyhledávacího pole napíšete větu „informace o vašem počítači“. Nyní se před vámi objeví možnost O vašem počítači, kterou zvolte. Před sebou vidíte nové okno, kde najděte možnost Specifikace Windows.

Mohlo by vás zajímat:  Těžba bitcoinu může vydělat balík. Přinášíme seznam nejlepších programů, se kterými začít

Ať už si vyberete jakoukoliv možnost, všechny vám zaberou maximálně pár minut vašeho času.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/what-version-of-windows-do-i-have