Majitelé elektromobilu by měli myslet na několik zásadních věcí. Ostatní řidiči jim poděkují

Hustota elektromobilů je na silnicích čím dál větší. Jenomže ať už patříte k majitelům, nebo se teprve chystáte pořídit si elektromobil, měli byste myslet na základní fakta a povinnosti, které vás čekají. Pro začátek je potřeba vědět, že existují různá bezpečnostní opatření pro správné nabíjení, abyste si nezkrátili životnost baterie uvnitř elektromobilu. Na co je třeba myslet?

Správné zacházení s nabíječkou

Nabíjecí stanice slouží k nabití elektromobilu. Správná etiketa je zde nutná, stejně jako u většiny zařízení. Zatím si můžeme všimnout, že hustota elektromobilů není zdaleka tak velká, abychom narazili na možné problémy spojené se špatným chováním vůči stanicím a spjaté s jejich používáním.

Pro začátek je nutné, abyste zbytečně nenabíjeli elektromobil, jakmile jej máte plně nabitý, abyste nebránili ostatním řidičům v nabíjení, koneckonců existují již různé poplatky za nečinnost.

Mohlo by vás zajímat:  Úpravy registrační značky pomocí samolepek a fixy. Majitelé chtějí burcovat své okolí
Zdroj obrázku: Freepik

Vraťte zpátky konektor tam, kam patří

Při nabíjení elektromobilu na veřejné nabíječce vložte zpátky konektor, kam patří. Nejde pouze o ohleduplnost, ale nesprávným umístěním konektoru může hrozit potencionální nebezpečí. Dokonce může nastat situace, kdy konektor může někdo přejet, což může znamenat problém.

Ještě před samotným nabíjením elektromobilu se doporučuje zkontrolovat samotný nabíjecí stojan, zda nehlásí chybovou hlášku nebo není viditelně poškozen, v takovém případě neváhejte a kontaktujte podporu a v žádném případě jej nepoužívejte.

Na co dále myslet?

Elektromobily nevydávají téměř žádný zvuk, když projíždí, je potřeba proto brát ohled na chodce, kteří jsou zvyklí na větší hluk vozidel. Než se rozhodnete vyjet na delší jízdu někam, nezapomeňte:

  • nachystat si přehled o dobíjecích stanicích,
  • na návštěvu rychlonabíječek s časovou rezervou.

V případě defektu elektromobilu budete možná muset zavolat odtahovku. Nejde totiž pouze o zavolání odtahové služby. Té je nutnost říci, jaký máte problém a že se jedná o elektromobil.

Zdroj: https://www.electricforall.org/how-can-i-fill-up/charging-your-vehicle/