Problém s nabíjením telefonu Android má několik možných řešení

Elektronická zařízení včetně telefonů potřebují pro svůj chod baterii. Baterie má určitou kapacitu, kterou je potřeba při nízké úrovni nabíjet. Jakmile se vybije, nelze využívat zařízení. Většinou se nejedná o závažný problém, jelikož máme k dispozici nabíječky. Co když ale nastane situace, že se telefon nenabíjí? Většinou strčíte nabíjecí kabel do telefonu a jdete pryč, aniž byste zaregistrovali chybu v nabíjení. Absenci nabíjení lze vysvětlit několika důvody a lze je vyřešit, takže nemusíte panikařit a navštívit ihned první servis nebo si kupovat nové zařízení. Pojďme si ukázat, jak postupovat při potížích spojených s nabíjením.

Mohlo by vás zajímat:  Bitcoin si stále drží dominantní postavení na trhu s kryptoměnami

Restart telefonu

Víte, jak zní univerzální rada při jakýchkoliv potížích v telefonu? Odpověď je jednoduchá: restartovat zařízení. Tento proces restartuje telefonopraví chybné procesy. Pro restart zařízení stačí stisknout kombinaci tlačítek napájení a zvýšení hlasitosti.

Nezaregistrovali jste pozitivní změny? Tak je na čase přejít do nouzového režimu. Do toho se dostanete, když podržíte tlačítko Restartovat. Tento režim eliminuje aplikace třetích stran. Pokud se bude telefon nabíjet, máte jistotu, že za problémy spojené s nabíjením může aplikace třetí strany. Zaměřte se na poslední instalované aplikace nebo aktualizované, jež mohou být viníkem.

Mohlo by vás zajímat:  Investice do levnějšího chytrého telefonu se většině uživatelů vyplatí
Zdroj obrázku: Freepik

Nabíjecí port

Velmi podceňovaným místem je samotný nabíjecí port. Nahromaděný prachšpína můžou způsobit, že nedojde k propojení nabíječky s telefonem právě přes port, což způsobuje dojem, že se jedná o technickou závadu. Pro jeho vyčištění se doporučuje použít dřevěné párátko nebo vatový tampón. Vyvarujte se ostrých kovových předmětů, jinak hrozí poškození.

Poškození

Častým důvodem může být také poškození telefonu. Nějaký ten pád, poškození baterie nebo polití vodou můžou zapříčinit, že se váš telefon přestane nabíjet. Při poškození telefonu vodou se doporučuje telefon nenabíjet vůbec, dokud nebudete přesvědčení, že je telefon 100% suchý. Nechte telefon uschnout v dobře větraném prostředí, rozhodně jej nedávejte do misky společně s rýží. Po uplynutí 24 hodin vyzkoušejte, zda se bude telefon nabíjet, nebo ne.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/fixes-android-phone-wont-charge/