Inovace v oblasti technologií, médií a telekomunikací postupují rychle

Inovace v oblasti technologií a telekomunikací jsou vždy velice zajímavým tématem. Nyní se nacházíme na rozcestí, kdy už není, co velice nového vymýšlet. Místo toho se vyplatí zaměřit se na inovace, které jsou nyní k dispozici. Jaké oblasti se vyplatí sledovat?

5G síť

Přechod na samostatné 5G sítě umožní výrazně navýšit hustotu zařízení, spolehlivosti i latency (odezvu), což otevře dveře pokročilým podnikovým aplikacím. Očekává se, že se zdvojnásobí počet mobilních operátorů investujících do samostatných 5G sítí. Odhadovaný počet by měl být okolo 200 do konce letošního roku. Velkým lákadlem rozvoje samostatných 5G SA sítí jsou pro MNO (mobilní operátoři) nové příležitosti nabídky služeb a příjmů, jež se otevírají.

Mohlo by vás zajímat:  Nový typ hrozby cílí přímo na SIM kartu. Útočník zneužije telefonní číslo i mobilní data

Vývoj polovodičů

EDA (Electronic Design Automation) významně přispívá k vývoji moderních čipů. Umělá inteligence AI hraje stále důležitější roli. Polovodiče a jejich vývoj jsou pro Evropu stále více důležitější. EU hodlá prostřednictvím evropského zákona o čipech zvýšit svou konkurenceschopnost a odolnost v oblasti polovodičových technologií. Díky plánovaným investicím ve výši více než 43 miliard eur, budou posíleny technologické schopnosti Evropy. EDA a nástroje hrají zásadní roli pro návrh čipů s AI.

Zdroj obrázku: Freepik

Širokopásmové satelity

Širokopásmové satelity jsou skvělými prostředky, jak poskytnout vysokorychlostní internet. Do roku 2030 je odhadováno, že bude v provozu 7-10 tisíc sítí s celkovým počtem 40-50 tisíc satelitů, které budou poskytovat širokopásmové služby více než 10 milionům zákazníků. Zároveň se ale zvýší riziko srážek, jelikož tento prostor bude velice hustě osídlený.

Mohlo by vás zajímat:  Omezený počet znaků při psaní tweetů nemusí být překážka. Možností delšího textu je několik

Sportovní přenosy

Dá se předpokládat, že poskytovatelé streamovacích služeb investují spoustu peněz na získání vysílacích práv na sportovní přenosy. Mediální skupiny, poskytovatelé streamingu a technologické firmy se snaží oslovit, co nejširší spektrum zákazníků prostřednictvím nabídky sportovních přenosů těch nejlepších lig na světě. Tento rozmanitý ekosystém pomůže k vyšší sledovanosti sportů po celém světě.

Zdroj: https://www.forbes.com/sites/cindygordon/2021/09/30/ai-innovations-in-media-and-communications/