Nefunkční webová stránka není překážkou. K obsahu se jde dostat i jinak

Nefunkční webová stránka není překážkou. K obsahu se jde dostat i jinak

Snažíte se nějakou chvíli připojit ke konkrétní webové stránce, ale nedaří se vám to? Podívejte se spolu s námi na nejčastější problémy, které to mohou způsobovat, a také na jejich řešení.

Nejprve zkontrolujte připojení k internetu

Ano, je to opravdu banální rada, ale občas i ty nejjednodušší dokážou vyřešit hromadu problémů. Přesvědčte se nejprve tedy, že vám opravdu funguje internet, jak má, a že ostatní stránky se načítají. Pokud jste například na mobilu nebo tabletu, může se jednoduše stát, že si omylem vypnete data nebo Wi-Fi, případně omylem zapnete režim letadlo. Pokud vše funguje, jak má, pojďme dále.

Mohlo by vás zajímat:  Jaký hudební přehrávač je nejlepší pro Android? Vyberte ten nejlepší
Zdroj obrázku: Freepik

Zkontrolujte, zda web funguje jiným

Stále se vám nedaří k webové stránce připojit? Poproste tedy někoho ze známých, zda mají stejný problém, případně si ověřte na webové stránce https://downforeveryoneorjustme.com/, zda je problém u vás, nebo u poskytovatele. Tato stránka vám po pár vteřinách jasně vyhodnotí, kde je chyba. Pokud vám sdělí, že webová stránka je nefunkční, pak musíte počkat, než bude chyba vyřešena z druhé strany. Vy s tím neuděláte vůbec nic.

Pokud nepotřebujete aktuální verzi, zkuste toto

I když je webová stránka mimo provoz, nikde není dáno, že se nemůžete dostat k obsahu, který na ní normálně je. Pokud nepotřebujete aktuální stav a vystačíte si s nějakým starším článkem nebo hledáte specifickou stránku, pak si můžete web nechat načíst z mezipaměti. To znamená, že se vám tato stránka načte z nedávných dní. Takovou funkci nabízí Google. Pokud chcete ale hlouběji do minulosti, vyzkoušejte Internet Archive’s Wayback Machine, který ukládá web od samotného jeho vzniku.

Mohlo by vás zajímat:  Evropská unie zažalovala Čínu kvůli patentům telekomunikačních technologií. Soudní spor se může táhnout roky

Pokud vám nepomohla ani jedna z výše zmíněných rad, pak můžete ještě vyzkoušet vypnout rozšíření a doplňky v prohlížeči nebo načíst stránku přes anonymní okno, případně zkusit úplně jiný prohlížeč.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/what-to-do-when-a-website-wont-load