Infotainmenty ve vozech stále zaostávají. Jejich nespolehlivé napojení na mobilní zařízení ubírá na bezpečnosti

Každý řidič miluje, když cítí ve svém automobilu pohodlí včetně vybavení. Informační a zábavní systémy jsou skvělou věcí, ale v poslední době se zdá, že jsou na vrcholu. Někdy to i vypadá, že samotný design vůbec neladí s celkovým interiérem. Mobilní technologie jsou v dnešním světě samozřejmostí a všudypřítomné. Informačnízábavní systémy jsou tak základním kontaktním místem mezi řidiči a jejich vozidly.

Zaostalá integrace

Už je to nějaký rok, co se dostaly smartphony na trh. Přesto většina společností, nejen výrobců automobilů, stále zaostává, co se týče integrace s mobilními aplikacemi dostupnými na trhu. Mnoho systémů se stále nedokáže správně spárovat se zařízením Bluetooth. Samotné rozhraní je většinou vybaveno směsí různých částí softwaru, které postrádají kontinuitukonzistenci. Všechny tyto faktory vedou ke zbytečně spletitým stromům nabídek a notoricky obtížně přístupným funkcím.

Mohlo by vás zajímat:  Autopojištění pokryje nečekané náklady při nenadálé situaci. Skrytá negativa ale dokážou překvapit

Ve srovnání se staršími smartphony si můžeme všimnout, že smartphony staré 5 let fungují pořád lépe než novější infotainment systémy v automobilech. Už jen tento samotný fakt naznačuje, že jejich použití nebude patřit k těm nejsnazším.

Zdroj obrázku: Freepik

Apple CarPlay a Android Auto

Obě tyto možnosti naznačují cestu k lepšímu. Poskytují výrobci rozhraní přizpůsobená pro provoz v autě. Nově nalezená konzistence z osobního zařízení na přístrojový panel je docela vítanou akvizicí. Oba systémy omezují funkčnost přidružených mobilních zařízení. Řidič se může stále cítit nucen zvednout telefon nebo se jej dotýkat prstem, aby se dostal k aplikaci nebo funkci. To snižuje bezpečnost.

Mohlo by vás zajímat:  Automobilky neustále vylepšují infotainmenty svých vozů. Na ty nejzajímavější jsme se podívali

Možná budoucnost

Možným řešením do budoucna se může jevit spolupráce na otevřeném novém standardu. Můžeme si všimnout, že společnosti Apple i Google pracují na výrobě svých vlastních vozů, takže uvidíme, jak bude nakonec vypadat budoucnost, co se týče integrace s infotainment systémem v nových vozidlech v následujících letech.

Zdroj: https://my.gm.ca/gm/en/how-to-support/recommended/bluetooth_troubleshooting