Plynový pedál nabízí funkci, o které málokdo ví. Přitom usnadní každodenní cestování

Plynový pedál nabízí funkci, o které málokdo ví. Přitom usnadní každodenní cestování

Řízení auta není zase tak složitá činnost, jak by se mohlo zdát. Prakticky stačí se naučit pár základních úkonů, znát pravidla silničního provozu a získat průkaz. To vše vás opravňuje vydat se na cesty. Samozřejmě to z vás automaticky nedělá dobrého řidiče, k tomu se musíte vypracovat častým ježděním a pílí. Na některé funkce svého auta tak můžete přijít až po dlouhé době jeho používání.

Jednu takovou funkci nabízí dokonce plynový pedál. V dnešní době již má spousta modelů aut k tohoto pedálu i něco navíc, ale málokdo o tom ví. Jedná se přitom o velmi užitečnou věc, která nám může mnohdy výrazně usnadnit jízdu.

Mohlo by vás zajímat:  Hybridní vozy jsou ideálním kompromisem pro cesty do práce i na dovolenou

Funkce dvojitého dorazu u plynového pedálu

Jedná se o funkci, která je známá jako dvojitý doraz. Jak jsme říkali, nenajdete ji v každém autě, ale většina nových, lepších aut už ji nabízí. Jedná se prakticky o to, že jakmile jednou sešlápneme plyn až na podlahu, tak to vlastně ještě není konec. Jde to totiž ještě o pár centimetrů dál. Nejprve se možná leknete, co se to vlastně děje, ale nebojte se. Vše je tak, jak má být, a opravdu jste pedálem neprošlápli podlahu. Navíc, když se to naučíte ovládat, pak si docela ulehčíte řízení.

Mohlo by vás zajímat:  Dobu nabíjení elektromobilu lze zkrátit. Velkou roli hraje především teplo
Zdroj obrázku: Freepik

Využití této funkce je hlavně pro co největší zrychlení

Pokud tedy patříte mezi majitele vozu, který touto funkcí disponuje, pak vám doporučujeme se naučit ji využívat. V běžném provozu vám sice k ničemu nebude, ale rozhodně ji využijete například na místě, kde budete potřebovat opravdu výrazně zrychlit, například před velkým kopcem nebo při předjíždění. Díky tomuto dvojitému dorazu totiž z plynového pedálu vymáčknete opravdu maximum a dosáhnete největšího možného zrychlení.

Nikdy nevíte, kdy by se vám taková možnost mohla hodit, a proto byste si měli zjistit, zda tuto funkci nemá i vašeho autíčko.

Zdroj: https://learndriving.tips/learning-to-drive/car-cockpit-drill-dsssm-tutorial/accelerator-brake-clutch-abc/how-to-use-car-accelerator/