Apple CarPlay řízení maximálně zpříjemní. Aplikace najde nejbližší nabíjecí stanici a zlepší soustředění při řízení

Apple CarPlay řízení maximálně zpříjemní. Aplikace najde nejbližší nabíjecí stanici a zlepší soustředění při řízení

Apple CarPlay je opravdový pomocník při našich cestách autem. Tato vychytávka umí po připojení k vašemu iPhonu opravdu hodně. Od poslouchání hudby, telefonování, získání trasy až po poslouchání a odesílání textových zpráv. Navíc je zde obrovské množství dalších možností, na které se nyní podíváme.

Rozdělte si hlavní obrazovku

Pokud máte iOS 13 a novější, pak by se vám rozhodně mohla hodit přidaná funkce. U starších modelů jste mohli mít na hlavní obrazovce vždy jen jedno aktivní okno, ale nyní si ho můžete rozdělit až na dvě nebo tři části. Nemusíte tak přeskakovat mezi aplikacemi, ale máte je hezky pohromadě. Můžete tak najednou sledovat trasu, přepínat hudbu a kontrolovat kalendář, aniž by vás to rušilo při jízdě.

Mohlo by vás zajímat:  Nejúčinnější modely elektromobilů podle Fueleconomy. Tesla není na prvním místě

Změna tapety

Věděli jste, že s každou novou verzi iOs přibývají nové tapety pro CarPlay? Pokud už vás ta vaše nebaví, jednoduše si najeďte do nastavení a zde vyberte možnost tapety. Vámi zvolenou si nyní můžete nastavit namísto té předchozí.

Zdroj obrázku: Freepik

Tip pro majitele elektrických aut

Máte elektrické auto? Pak se vám zajisté bude hodit další super funkce. Nově můžete v Apple Maps vyhledávat nabíječky pro své vozidlo. Stačí ve vyhledávacím panelu v mapách napsat „EV Chargers“ a na mapě se vám nyní zobrazí všechny v okolí.

Mohlo by vás zajímat:  Před zimou je třeba autobaterii dobít nebo vyměnit za novou

Potřebujete se soustředit na řízení?

I na tuto možnost je CarPlay připravený. Od verze iOS 15 si můžete zapnout funkci Focus. Ta udělá maximum pro to, abyste při řízení nebyli nijak rušeni. Nebudou vám chodit žádná oznámení a nepůjde se vám ani dovolat, pokud dané osobě neudělíte výjimku. Vytvoříte si jednoduše seznam lidí, kteří vás mohou kontaktovat během tohoto režimu. Pro ty, kteří na tomto seznamu nebudou, si můžete předem vytvořit automatickou zprávu, která je informuje o tom, že nyní nechcete být rušeni.

Mohlo by vás zajímat:  Při nabíjení vozů Tesla mají řidiči na výběr. Nejlepší možnost může být vždy jiná

Apple CarPlay nám rozhodně může řízení značně ulehčit, a dokonce i zvýšit naši bezpečnost během jízdy.

Zdroj: https://www.macrumors.com/roundup/carplay/