Americká agentura pro ochranu životního prostředí sestavila žebříček nejméně úsporných elektromobilů současnosti

Elektromobily jsou nám předkládány jako velice úsporná vozidla, ale ne vždy tomu tak musí být. Zatímco všechna vozidla poháněná výhradně elektrickou energií šetří životní prostředí, některá z nich mohou být pěknými žrouty energie a znamenat tak nechtěný problém. Standard MPGe zavedla americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) a sestavila žebříček největších žroutů.

Hummer EV Pickup Edition 1 (2022) – 47 MPGe

Hummer EV Pickup Edition 1 je velmi těžké elektrické SUV. Pokud hledáte dokonalé vozidlo pro pohyb po pevnině, je tento Hummer jako dělaný pro tuto práci. Bohužel jeho spotřeba je enormní. Jeho dosah sice zní působivě (329 mil), ale 47 MPGe je přímo strašné číslo. Jen pro porovnání, Tesla Model X Plaid s výkonem 1 000 koní dosahuje 98 MPGe, což je více než dvojnásobek Hummeru, a přitom je šetrnější.

Mohlo by vás zajímat:  Majitelé elektromobilu by měli myslet na několik zásadních věcí. Ostatní řidiči jim poděkují

F-150 Lightning Platinum 4WD (2023) – 66 MPGe

Ford F-150 Lightning patří k nejlepším elektrickým pickupům k prodeji, ale jeho spotřeba je také enormní. Podle údajů dosahuje tato verze pouhých 66 MPGe. Když to ale opět porovnáme s některými z modelů Tesla, třeba s výše zmíněným, jedná se stále o neuvěřitelný rozdíl.

Ale abychom neshazovali tento model z továrny Ford, nabízí spoustu užitečných funkcí, jako je přední kufr a spousta zásuvek. A co byste možná nečekali, umožňuje přespání, jelikož se jedná o plnohodnotný pickup s praktickou postelí. Jak Ford, tak i Hummer ale budou muset zabrat, jestli se chtějí vyrovnat Tesle.

Mohlo by vás zajímat:  Leasing přináší mnoho závazků. Automobilky nabízejí zajímavou alternativu, předplatné otevírá nové benefity
Zdroj obrázku: Freepik

Rivian R1S s 22“ koly (2022) – 68 MPGe

Rivian R1S je v mnoha ohledech lepší než Tesla Model X, ale v účinnosti opět zaostává, stejně jako předchozí elektromobily. Model X ušetří za palivo o 300 dolarů více než Rivian, ale design částečně kompenzuje tyto nevýhody.

Je docela zajímavé, že automobilka Tesla má stále navrch, co se týče efektivity úspory. Jaké další elektromobily se umístily v tomto nelichotivém žebříčku úspory energie?

  • Audi e-tron S 22“ (2023) – 73 MPGe
  • Porsche Taycan Turbo S (2023) – 75 MPGe
  • Jaguar I-Pace EV400 22“ (2023) – 76 MPGe
Zdroj: https://www.kbb.com/car-advice/what-is-mpge/