Google ví vše. Ve spojení s M-Lab dokáže změřit reálnou rychlost internetového připojení

Chcete si ověřit, jestli váš internetový poskytovatel vám dává takovou rychlost, za kterou si platíte? Zdá se vám internet občas pomalý nebo s ním máte jiné problémy? Pokud je alespoň na jednu z těchto otázek odpověď ano, pak pro vás máme jeden způsob, jak to zjistit. Nebudete k tomu navíc potřebovat nic jiného než domovskou stránku Google.

Google se spojil s Measurement Lab, známým také jako M-Lab, a společně vytvořili proces o pěti krocích, během kterých si můžete otestovat své internetové připojení. Všechny zpracované výsledky jsou zpřístupněny pro veřejnost a jsou také použity pro veřejný výzkum. Uchovává se však pouze vaše IP adresa, žádné další údaje o vás nejsou a nikdy nebudou nikde zveřejněny.

Zdroj obrázku: Freepik

Těchto pět kroků dokonale postačí k otestování vašeho internetu

  1. Otevřete na počítači, mobilním telefonu nebo tabletu libovolný internetový prohlížeč a zadejte do něj adresu Google.com.
  2. Do vyhledávacího okna napište „Spustit test rychlosti“.
  3. Není před sebou uvidíte okno s informacemi ohledně měření.
  4. Vyberte možnost Spustit test rychlosti.
  5. Nyní začne test a po jeho dokončení se před vámi otevře nové okno, kde zjistíte všechny potřebné informace. Samozřejmě je tady ještě možnost pro opětovné testování pro kontrolu, který spustíte možností Otestovat znovu.
Mohlo by vás zajímat:  Silikonová pouzdra na telefon nabízí spoustu variant a výhod, nemusí být ale nejlepší volbou

Dále si na této stránce můžete prohlédnout žebříčky. Dozvíte se třeba to, jak jsou na tom ostatní státy s rychlostí internetu, kde je rychlost internetu nejvyšší nebo naopak nejnižší. Zjistíte tak, že momentálně je nejrychlejší internet v Jižní Koreji s průměrnou rychlostí 26,1 Mb/s. Česká republika se s rychlostí 17,3 Mb/s umístila na třináctém místě. Což není vůbec špatné. Naopak jedna z nejpomalejších internetových rychlostí v Evropě byla naměřena na Kypru a je téměř 4krát pomalejší, než se naměřila v Jižní Koreji.

Zdroj: https://techstory.in/how-to-check-internet-speed-from-google-homepage/