TikTok Now trval necelý rok. Nová funkce nesplnila očekávání

TikTok patří k sociálním platformám, které ovlivňují širokou veřejnost. I když některé země zakazují jeho používání, stále patří k nejpopulárnějším. Společně s Instagramem, Facebookem nebo Snapchatem svádí boj o pozornost uživatelů. Věděli jste však, že TikTok minulý rok v září spustil TikTok Now? Pokud jste o tom neslyšeli a aplikaci nezkusili, už je pozdě. Provoz byl ukončen.

TikTok Now

TikTok Now byla funkce, která umožňovala uživateli každý den v určitou dobu zveřejňovat duální fotografii nebo desetivteřinové video. Prvek duálních kamer zobrazuje vás a to, co je před vámi. Tato funkce byla dostupná pro USA nebo byla použita jako samostatná aplikace v Evropě, Africe nebo Asii. Neuběhl ani rok a TikTok ohlásil zrušení této funkce. Jestliže vám tato funkce něco připomíná, máte pravdu. Totéž totiž dokáže aplikace BeReal. Oproti BeReal TikTok Now oplýval možností nahrání videa, zatímco BeReal umožňuje pouze fotografie.

Mohlo by vás zajímat:  Nový akciový trh obchoduje se zvířaty. Odvážný plán má zachovat druhovou rozmanitost
Zdroj obrázku: Freepik

Proč nastal konec?

I když byla samotná publikace příspěvků na TikTok Now jednoduchá, klesající popularita aplikace BeReal možná přesvědčila tvůrce TikToku, aby zrušila tuto funkci (aplikaci). Důvodem, proč lidé používají TikTok, jsou především krátká zábavná videa.

Co nabízí TikTok?

Sociální média častokrát působí přehnaně a povrchně. Možná si všímáte, že mnohdy máme tendenci se srovnávat s ostatními a snadněji tak propadáme depresím než naši předci. TikTok Now byl jedinečný tím, že uživatelům posílal bez přípravy náhodně výzvy, aby přidali příspěvek. To znamenalo, že neměli vůbec čas se na to připravit, takže jste měli možnost vidět neupravené lidi, co si nic nearanžují. Bohužel to často vedlo k tomu, že velké množství příspěvků pocházelo z pracovního prostředí, což nebývá příliš zábavný pohled. Ve světlech reflektoru se to ale mohlo zdát širokému publiku natolik nudné, že raději tvůrci stáhli tento obsah.

Zdroj: https://apnews.com/article/tik-tok-social-media-app-bereal-35b8646d8de709a8b66d830eeb8ab008