Hesla vytvořená generátorem poskytují téměř stoprocentní ochranu. Bezpečnost zajistí minimálně 12 znaků

Hesla vytvořená generátorem poskytují téměř stoprocentní ochranu. Bezpečnost zajistí minimálně 12 znaků

V dnešní době chce snad každá webová stránka, kterou navštívíme, abychom si u ní vytvořili účet. S tím je spojeno i další heslo. Otázkou je, kdo si pořád má ta hesla vymýšlet. Naštěstí existují generátory náhodných hesel, které nám dokážou poskytnout silné a neuhodnutelné heslo. Tady už budeme potřebovat správce hesel, jinak bychom se zbláznili z toho, kolik si jich musíme pamatovat.

Jsou generátory hesel opravdu náhodné?

Správci hesel a generátory používají pseudonáhodný algoritmus. To funguje tak, že první číslo, které se jmenuje seed, zpracuje a náhodně přidá číslo bez dohledatelného spojení. To opakuje několikrát a dostaneme pořádně silné náhodné heslo. Pokud máme heslo o 32 znacích, pak to znamená, že při generování prošel algoritmus 4 294 967 295 čísel. Takže pravděpodobnost, že by na naše heslo někdo přišel, se rovná nule.

Mohlo by vás zajímat:  Na změnu práce není nikdy pozdě. Dvě jedinečné platformy vás posunou o další stupeň dál
Zdroj obrázku: Freepik

Kolik kombinací má nejsilnější možné heslo?

Generátory poskytují maximální skupinu znaků. Ta se skládá z 26 velkých písmen, 26 malých písmen a deseti číslic. Samozřejmě jsou zde ještě speciální znaky, kterých je k dispozici až 18. Což nám ve výsledku dává možnost poskládat až osmdesátimístné heslo. Když si to tedy jednoduše spočítáme, tak nejsilnější heslo, které se dá pomocí náhodného generátoru vytvořit, má přesně 1 677 721 600 000 000 kombinací. A to je číslo, které vám zajišťuje téměř stoprocentní ochranu.

Mohlo by vás zajímat:  Prohlížeč Safari nabízí spoustu skvělých funkcí, které jeho používání maximálně zpříjemní

Shrnutí nejdůležitějších faktorů

Nejdůležitějším faktorem při generování hesla je délka. Pokud tedy chcete opravdu silné heslo, mělo by obsahovat alespoň dvanáct znaků. To je hranice, přes kterou by se neměl dostat žádný hacker. Pokud je to možné, používejte co nejvíce možností. Velká a malá písmena, speciální znaky, číslice. Takhle se vám podaří vytvořit náhodné a neprolomitelné heslo.

Výsledkem je, že pokud se chcete cítit bezpečně, generátory hesel vám tuto jistotu mohou poskytnout téměř na sto procent.

Zdroj: https://www.productivecorp.com/blog/risk-management/the-pros-and-cons-of-generated-passwords/