Dokonalý robot nahradí zaměstnance ve skladu. O novinku je obrovský zájem

Dokonalý robot nahradí zaměstnance ve skladu. O novinku je obrovský zájem

Známá světová společnost Boston Dynamics, zabývající se výstavbou robotů, nám představila nejnovější kousek do rodiny. Tento robot dostal jméno Stretch a jeho úkolem je plnit speciální úkoly v logistických centrech.

Tento nejnovější přírůstek by měl v budoucnu nahradit skladníky. Logistická centra a sklady jsou častěji a častěji automatizovány z několika důvodů. Hlavně jde samozřejmě o snížení nákladů a zefektivnění práce. Což je vlastně potřeba, protože každým rokem se po celém světě rozváží větší a větší množství balíků. Může být buďto ovládán na dálku operátorem, nebo vše zvládne sám po naprogramování.

Mohlo by vás zajímat:  Odborníci doporučují TikTok smazat. Má přístup k mnoha citlivým údajům a ničí mozek

Co takový robot vlastně umí a jak vypadá?

Pokud nevíte, jak si máte takového robota představit, tak vám ho maličko přiblížíme. Stretch je vlastně velké mobilní robotické rameno, které dokáže rozvážet a třídit balíky až o hmotnosti 23 kilogramů. Podle informací by měl za jednu jedinou hodinu zvládnout až 800 balíků. Jelikož je to navíc jeho jediná práce a je pro to perfektně zkonstruován, je navíc vše prováděno s naprostou přesností. Toto robotické rameno se skládá z těchto částí:

  • mobilní plošiny,
  • výkonné baterie,
  • kamerového systému,
  • samotného ramene s přísavkami.
Mohlo by vás zajímat:  Se službou Mapy.cz na cestách nic nepřekvapí. Poradí, kam se vypravit a jaké bude počasí
Zdroj obrázku: Freepik

Kdy se Stretche dočkáme ve skladech?

Po několika ukázkách tohoto ramena v praxi se hlavně ve velkých firmách objevil obrovský zájem. Firma Boston Dynamics se netají tím, že robot vyvolal senzaci. Spuštění prodeje zatím není oficiálně potvrzeno, ale měl by se na trh dostat ke konci prvního kvartálu tohoto roku. A to je logický tah, protože v době pandemie jsou tyto mašiny prostě potřeba. Cena prozatím také nebyla zveřejněna, ale výrobci slibují, že bude přijatelná.

Mohlo by vás zajímat:  Hluchý muž zažaloval erotický web Pornhub kvůli chybějícím titulkům u videí

Pokud pracujete jako skladníci, tak pravděpodobně nemusíte mít strach, že přijdete o práci, protože tyhle stroje budou mít využití spíše v obrovských fabrikách jako Amazon, DHL nebo UPS.

Zdroj: https://spectrum.ieee.org/warehouse-robot