Bezdrátové nabíjení přineslo nespočet výhod. Přesto klasickou nabíječku ještě neporazilo

Moderní technologie nabíjení smartphonů přicházejí do módy. Bezdrátové nabíjení existuje už pár let, ale do popředí se dostává až nyní. Napadlo vás někdy, proč je bezdrátové nabíjení tak populární? Ukazuje se, že má nespočet výhod, a již brzy by mohlo převzít roli klasického nabíjení pomocí kabelu. Podívejme se, co od této technologie můžete očekávat.

Výhody bezdrátového nabíjení

Velkou výhodou je, že nemusíte myslet na žádné kabely. Navíc můžete nabíjet více chytrých telefonů najednou, aniž byste museli s sebou brát všechny typy kabelů. Páry nebo rodiny, které mají různé modely, musí mít také různé typy nabíječek. To ale s bezdrátovou nabíječkou končí. V tomto případě vám postačí jen jedna.

Velmi důležité je také snížení opotřebení mobilu. Nemusíte se obávat, že poškodíte USB port nebo se vám rozbije kabel u nabíječky. Možná vám to nepřipadá důležité, ale bezdrátové nabíjení je také velmi elegantní a nebudete muset bojovat se zamotanými kabely nebo přemýšlet, který patří zrovna k vašemu telefonu. A to jsou obrovské výhody při každodenním nabíjení mobilu.

Mohlo by vás zajímat:  Hry nemusí být pouze zábava. Tyhle tituly roztočí mozkové závity a rozvinou kreativitu
Zdroj obrázku: Freepik

Důvody, proč bezdrátové nabíjení nepoužívá každý

Na druhou stranu je bezdrátové nabíjení pomalejší a méně efektivní než kabelové nabíjení. Z tohoto důvodu stále mnoho lidí volí klasickou nabíječku. Navíc může u některých modelů způsobit přehřátí telefonu, což poškodí baterii. A to je riziko, které jistě nechcete riskovat. A největším důvodem, proč má bezdrátovou nabíječku málo lidí, je její pořizovací cena. Je totiž o něco dražší než klasický kabel.

Právě cena je pro mnoho lidí rozhodující. Bezdrátové nabíječky často stojí i dvojnásobek ceny. Společně s dalšími nevýhodami je jasné, že si ji pořídí jen lidé, kterým záleží hlavně na designu. Porovnání bezdrátového a kabelového nabíjení je náročné, protože má obojí své výhody i nevýhody. Moderní technologie se ale neustále rozvíjí, takže se možná dočkáme eliminace většiny nevýhod.

Zdroj: https://aukey.sg/blogs/news/pros-cons-of-wireless-charging-power-banks