Ochraňte svou chytrou domácnost před hackery. Dvoufázové ověření a rozdělení sítě vás udrží v bezpečí

Když nefunguje internet, není třeba volat poskytovateli. Často lze problém vyřešit doma

Dlouhé načítání webových stránek či neustálé odpojování internetu. Znáte to? Často není na vině jen pomalý internet. Chyba bývá i na straně nesprávného umístění WiFi routeru, který jednoduše nepřenáší signál tak, jak by mohl a měl. Přinášíme vám pár jednoduchých tipů na to, jak zvýšit rychlost bezdrátového internetu.

Nezavírejte router do skříně

Jedním z častých nešvarů v domácnostech je uzavírání WiFi routeru do skříní a skříněk, případně jeho umístění do různých polic atp. To ale zásadně snižuje dosah signálu, který antény routeru vysílají. Čím více překážek mezi přijímacím zařízením a zdrojovým routerem leží, tím více kvalita signálu trpí.

Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence je stále chytřejší. Pojí se s ní několik rizik

V ideálním případě by měl tedy router ležet na volném prostranství (obvykle na stole) v centru vašeho domu nebo bytu. Díky tomu se signál rovnoměrně šíří všemi směry. Rovněž stojí za připomínku, že by neměl ležet na zemi. Ideální je umístění zhruba do výšky očí. Nejhůře se totiž signál šíří ve vertikálním směru, tedy nahoru a dolů.

Zastínění WiFi signálu

Dalším často ignorovaným faktem je umístění routeru v blízkosti dalších elektronických přístrojů, jako je televize, rádio, reproduktory, ledničky a další. Tyto přístroje fungují jako účinná rušička signálu bezdrátového internetu.

Mohlo by vás zajímat:  Tři programy, které obnoví ztracené soubory v počítači

Stínění pak mohou mít na svědomí i materiály použité při stavbě domu. Nejhůře jsou na tom z tohoto hlediska železo a beton, což jsou nejčastější stavební materiály zejména v panelových domech. Proto počítejte s tím, že čím více příček leží mezi přijímačem a routerem, a čím silnější tyto přepážky jsou, tím horší kvalita připojení vám do zařízení dorazí.

Natočte antény do všech směrů

Čím více antén váš router má, tím více možností směrování signálu se vám nabízí. Znovu opakujeme, že nejhůře se signál šíří ve vertikálním směru vzhledem k pozici antény. Proto je vhodné, aby každá anténa svírala se zařízením jiný úhel a mířila jiným směrem, čímž docílíte co nejlepšího a nejširšího pokrytí WiFi signálem.

Zdroj: https://techgenix.com/wifi-connected-but-no-internet/