Díky vyhledávání ve Windows lze snadno a rychle najít úplně všechno. Nebo všechno šikovně schovat

Díky vyhledávání ve Windows lze snadno a rychle najít úplně všechno. Nebo všechno šikovně schovat

Windows nám už dlouhá léta nabízí funkci vyhledávání. Díky tomu můžeme pracovat se systémem rychleji a najít vše, co potřebujeme. A proto jsme se dnes rozhodli podívat, jak nejlépe pracovat s tímto vyhledávačem.

Vyhledávejte za pomoci kategorií

Jak si můžete sami všimnout, vyhledávání se skládá hned z několika kategorií. Jedná se o aplikace, dokumenty, web nebo e-‍maily. Pokud tedy blíže specifikujete, ve které kategorii se má hledat, pak se dočkáte přesnějších výsledků. Pokud vám nestačí tyto kategorie, pak v nabídce Více dostanete přístup k několika dalším. Těmi jsou hudba, lidé, fotografie, nastavení a videa. Dostat se tak můžete prakticky ke všemu.

Mohlo by vás zajímat:  Dvě webové služby ověří, nakolik je váš internetový prohlížeč skutečně bezpečný

Nezapomínejte na průzkumníka souborů

I průzkumník a jeho vyhledávací možnosti šli se stále novějšími verzemi systému kupředu a mají nám co nabídnout. Pro jeho používání jednoduše otevřeme Průzkumník souborů a do vyhledávácího pole napíšeme, co hledáme. Stisknutím klávesy Enter se před námi ukážou všechny výsledky. Pravým kliknutím na vyhledaný soubor si můžeme o souboru zjistit všechny informace a najet také na složku, kde se nachází.

Zdroj obrázku: Freepik

Soubory a složky můžete vyloučit z vyhledávání

Pokud se z nějakého důvodu rozhodnete, že některé soubory nebo složky ve vašem počítači by nemělo jít najít, pak není problém ani toto nastavit. V nastavení a jeho podsložce Hledat si můžete vybrat sami všechny soubory, které budou z vyhledávání vynechány. Tato služba je zde spíše pro ty z vás, kdo sdílíte počítač i s dalšími osobami a chcete mít jistotu, že některé věci zůstanou skryty před jejich očima.

Mohlo by vás zajímat:  Online seznamky jsou plné podvodníků. Na prvním místě je důležitá opatrnost

Nechcete, aby se ukládala historie vyhledávání?

Pokud jste se rozhodli, že nechcete ukládat ve svém počítači historii vyhledávání, pak v nastavení soukromí jednoduše klikněte na přepínač u volby ukládání historie. Pokud jste tuto možnost zvolili až potom, co jste již vyhledávali, doporučujeme jednou pro vždy smazat i již uloženou historii.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/find-things-faster-how-to-search-in-windows