WD-40 dokáže usnadnit život. Tahle plechovka zachrání nábytek, naše ruce i vinylové desky

WD-40 dokáže usnadnit život. Tahle plechovka zachrání nábytek, naše ruce i vinylové desky

Pravděpodobně má každý z nás u nářadí tuto magickou plechovku, která obsahuje rozpouštědlo s mazivem. Tento produkt se používá na spoustu věcí, ne jen na ty, ke kterým je určen, a dneska se podíváme na jeho využití v praxi.

Výborné odmašťovadlo na ruce

Jelikož se prakticky jedná o rozpouštědlo, pak zde není důvod, aby se používalo jenom na šroubky a matice. Předtím, než se pustíte do mytí rukou mýdlem, aplikujte trochu přípravku WD-40 a uvidíte, že mastnota a špína půjdou krásně dolů. Samozřejmě po použití si nezapomeňte ruce pořádně umýt ještě mýdlem!

Mohlo by vás zajímat:  Sdílená kola umožní pohodlnou cestu nejen po městě

Odstraňovač nálepek

Určitě to sami znáte. Koupíte si nějakou novou věc do bytu a je celá pokrytá nálepkami, které jen tak nepustí. Také trávíte hromadu času při pokusech odlepit je? Už nemusíte, díky WD-40 dostanete do rukou opravdu silný nástroj, který tuto velmi neoblíbenou činnost dokáže vyřešit během několika vteřin.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud nemůžete sundat prstýnek

Už se to stalo každému z nás. Roky máme na prstech prstýnky, a když se po čase rozhodneme z nějakého důvodu je sundat, tak to nejde. Buď se nám prstýnky na ruce zmenšily, nebo naše prsty maličko přibraly na váze. A právě s tímto problémem vám opět pomůže náš nový pomocník. Díky němu prstýnky celkem lehce vyklouznou, a vy si tak nebudete muset useknout prst.

Mohlo by vás zajímat:  Bezpečnostní rizika spojená s platbami telefonem a chytrými hodinkami

Odstranění voskovek a lihových fixů

Pokud máte malé děti, může se vám občas stát, že na nábytku najdete roztomilé kresbičky. Jenže vaše dítko si hrálo s voskovkami nebo lihovým fixem a nejdou smýt. Naštěstí i s tímto si nyní poradíte. Stačí nanést malé množství a kresbičky půjdou krásně dolů.

Pro sběratele vinylových desek

Může se to zdát jako hloupost, ale spousta spokojených uživatelů používá WD-40 při čištění vinylových desek a nemohou si to vynachválit. Samozřejmě to s aplikací nesmíte přehánět ani v tomto případě.

Zdroj: https://www.rd.com/list/13-amazing-uses-for-wd-40/