Díky několika trikům se fotky mazlíčků podaří na výbornou. Klíčové je světlo i zaměření

Díky několika trikům se fotky mazlíčků podaří na výbornou. Klíčové je světlo i zaměření

Fotíte rádi zvířata, ale moc se vám to nedaří? Jsou fotky častokrát rozmazané, nebo vám zvířata dokonce utíkají ze záběru? Dneska pro vás máme několik tipů, díky kterým vytvoříte ty nejlepší fotografie svých mazlíčků.

Foťte nejlépe s přirozeným nebo stálým světlem

Stabilní světlo je nejlepší volbou. Rozhodně se pokuste vyvarovat focení s bleskem, tím akorát zvíře, které se snažíte vyfotografovat, vylekáte. Vezměte například svého mazlíčka do parku nebo na zahradu a pokuste se pořizovat spíše venkovní portréty. Pokud je zataženo, tak to vůbec nevadí, jelikož mraky rovnoměrně rozptylují světlo a vám tak opět vznikají velmi příznivé podmínky.

Mohlo by vás zajímat:  Dnes už vzdálenost nehraje roli. Trávit s přáteli společný čas můžeme i stovky kilometrů daleko

Vyberte si vhodnou náladu vašeho mazlíčka

Pokud se rozhodnete fotit psa, pak již pravděpodobně víte, jak se chová. Dokážete tak i odhadnout, jakou má náladu při jaké činnosti, kdy je unavený a kdy je naopak veselý a hravý. Pokud tedy chcete klidnou fotku, počkejte, až si se psem dohrajete nebo když zrovna vstane. Bude pravděpodobně klidnější a lépe ho zachytíte. Naopak energickou fotku pořídíte nejlépe při některé z jeho oblíbených činností.

Zdroj obrázku: Freepik

Zaměřte se na oči

Stejně jako i u fotek lidí je důležité, aby oči byly na fotkách ostré. Proto se pokuste zaměřit jeden z ostřících bodů právě na oči svého mazlíčka. Některé fotoaparáty nám ušetří práci, jelikož si na nich můžeme zapnout funkci automatického sledování očí, což nám při pořizování perfektních snímků poskytne právě tato funkce nejlépe. Pokud netrváte zrovna na portrétu, pak volte fotografování z výšky. Je to jednodušší a rozhodně to vypadá dobře.

Mohlo by vás zajímat:  Překonat fobie pomohou mobilní aplikace. Se zdrojem strachu lze bojovat virtuálně

Dělejte několik fotografií za sebou

Mazlíčci jsou neustále pohybu, a proto občas udělat dobrou a zároveň ostrou fotku zabere trochu času. Proto když už si myslíte, že je ten správný čas zmáčknout tlačítko, nastavte si, aby váš fotoaparát udělal za sebou hned několik fotek. Uvidíte, že je lepší si vybírat z několika než později litovat.

Zdroj: https://expertphotography.com/smartphone-pet-photography/