Nezávislé hry mohou posunout do popředí sami hráči. Služby předplatného dělají pravý opak

Nezávislé hry to mají vždy těžké vedle gigantů. Málokdy dostanou prostor dostat se do čela v konkurenci největších herních studií. Nemají tolik rozpočtu ani marketingu k propagaci svých titulů. Pokud se online obchody přestanou stávat mainstreamem, pak se nezávislé hry budou muset spoléhat na malou část předplatného z těchto platforem. Bude to však stačit pro jejich uživení a posunutí rozvoje těchto vývojářů dále, nebo ne?

Nezávislé hry jsou hry vyvíjené malými týmy nebo jednotlivci. Tyto tituly nejsou financovány, ale většinou jdou jejich investice z vlastní kapsy. Jejich výdělek je založen na jejich vlastním zaměstnání a pomoci jim můžete pořízením si jejich titulů či přispíváním. Oproti mainstreamovým hrám zde můžete narazit na opravdu unikátní možnosti nebo příběhy, takže se nemusíte bát vyzkoušet některých z titulů.

Mohlo by vás zajímat:  Magických 90 minut: Odborník na spánek radí, kdy je nejlepší vypnout televizi

Služby předplatného mohou uškodit

Proč si myslíme, že to tak je? Jednoduché, vše funguje na bázi, kdy budete mít přístup k nabízeným hrám, které byste jinak neměli možnost bez jednorázové a vyšší platby možnost hrát. A jaký dojem to zanechá v hráčích? Samozřejmě takový, že si raději zahrají hry, které stojí normálně dráž, aby si je nemuseli pořizovat za plnou cenu, čímž doslova zabíjí a odbíjí nezávislé hry na vedlejší kolej, které vůbec nedostanou ani prostor.

Mohlo by vás zajímat:  Problém chytrého oblečení má být vyřešen. Součástí budou baterie, které lze bez problémů vyprat
Zdroj obrázku: Freepik

Změnit to můžete vy

Veškerá naděje se nemusí vytratit, jelikož nejdůležitějším faktorem jste vy, hráči. Nezávislé hry můžete pomoci posunout výše vy. Stačí, abyste je hráli a popřípadě sdíleli s ostatními. Čím větší zájem vyvoláte, tím více se posunou do popředí a mohou se dostat v žebříčku výš a výš a bojovat proti „goliášům“.

Nezávislé hry nemusí být vždy na chvostu žebříčku, vzpomeňte si na některé tituly, které se dostaly do povědomí hráčů a nachází se na špičce. Jedná se například o tituly Minecraft, Stardew Valley, Hollow Knight, Valheim, Cult of the Lamb a Among Us. Takže jak vidíte, nebojte se probádat různé indie hry, třeba narazíte na diamant.

Zdroj: https://gamerant.com/supporting-new-indie-games-650/