Další problém vozů Tesla: tisíce aut mají problém s přehříváním procesoru

Další problém vozů Tesla: tisíce aut mají problém s přehříváním procesoru

Už se jsme se dlouho nedočetli o nějakém novém problému, který má automobilka Tesla. A dnes je to opět tady. Tentokrát se jedná o dost závažný problém, který se týká přehřívání procesorů v autech Tesla, což způsobuje dost nepříjemný problém – dotykové obrazovky se stávají nefunkčními.

Auta se čím dál tím více začínají podobat počítačům, a to jak s klady, tak i zápory. Tento problém s přehříváním procesorů navíc není nic malého. Dle dostupných dat se týká téměř 130 000 vozů. Jelikož se jedná o dost podstatný problém, protože řidiči, kterým se to stane, nemají možnost dostat se k důležitým informacím a provádět nastavení ve svém vozu, pak bylo potřeba tento problém urgentně řešit.

Mohlo by vás zajímat:  Pečlivá údržba vozu prodlouží jeho životnost o dlouhé roky
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak tento problém vznikl a u jakých modelů?

Díky zprávě, kterou vydal Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu, se můžeme dozvědět, že tento problém vzniká při procesu rychlého nabíjení. Během toho se procesor nestačí dostatečně rychle ochlazovat a to může způsobit tak velké přehřátí, že se CPU může zaseknout, nebo zcela vypnout, což na chvíli vyřadí celý dotykový displej z provozu a uživatelé jej nemohou po tuto dobu používat. Problém se týká čtyř modelů:

  • Tesla Model 3 s rokem výroby 2022,
  • Tesla Model S s roky výroby 2021–2022,
  • Tesla Model X s roky výroby 2021–2022,
  • Tesla Model Y s rokem výroby 2022.
Mohlo by vás zajímat:  Koupi elektromobilu může stále bránit vysoká cena, nedostatečná infrastruktura a nízký dojezd

Oprava je téměř hotová

Samozřejmě společnost Tesla bere tato bezpečnostní rizika vážně a aktualizaci, která má problém vyřešit, má téměř hotovou. Tento update samozřejmě dostane každý uživatel zcela zdarma během následujících dní. Aktualizace by měla pojednou vyřešit všechny problémy s přehříváním procesoru a zabránit tak tomu, že se displej stane nefunkční.

Tesla navíc začala řešit problém okamžitě. Prozatím bylo hlášeno pouze 59 reklamací na tento problém a nebyla hlášena žádná nehoda, která by měla souvislost s touto chybou.

Zdroj: https://www.tomshardware.com/news/tesla-cpu-overheating-bug