Vlhkost v autě lze řešit několika způsoby. Efektivní je i podomácku vyrobená varianta

Vlhkost je nepříjemná, pokud je v domácnosti, venku nebo i v automobilu. U automobilu také zůstaneme. Vlhkost uvnitř vozu způsobuje zamlžení oken. To vede ke zhoršené viditelnosti, a tím i horším podmínkám pro řízení. Jak nejlépe odstranit vlhkost z auta, co použít na odmlžení a jak se s ní vypořádat?

Jaké se nabízí alternativy pro odstranění přebytečné vlhkosti uvnitř auta?

  • Pohlcovač vlhkosti
  • Podomácku vytvořený pohlcovač
  • Bílá rýže

Pohlcovač vlhkosti

V zimním období obchody nabízí různé pohlcovače vlhkosti za dostupné, až nízké ceny. Nevěřte tomu, že toto zařízení se hodí pouze do domácnosti. Jedná se o jednorázový způsob, jak se zbavit vlhkosti z auta.

Mohlo by vás zajímat:  S chytrým sklem je jízda v autě vždy zážitek. Špičková technologie zajistí maximální pohodlí

Můžete také navštívit obchody, které nabízí tzv. polštářky. Jejich použitím udržíte průhledná a čistá skla a suchý interiér. Polštářek nejenom že odstraňuje přebytečnou vlhkost, ale zároveň je i estetický. Po naplnění kapacity tohoto polštářku jej stačí vložit do trouby a nastavit teplotu na 70–80 °C na dobu 30 minut.

Zdroj obrázku: Freepik

Homemade výroba

Pohlcovač vzduchu si můžete připravit také podle sebe na vlastní náklady a neutrácet tak zbytečně moc peněz. Co k tomu budete potřebovat:

  • dvě ponožky,
  • silikonové stelivo pro kočky.
Mohlo by vás zajímat:  Snížení rychlosti ve městech na 30 kilometrů v hodině by výrazně zkomplikovalo dopravu

Ujistěte se, že suché ponožky jsou bez děr. Rozviňte ponožku a naplňte ji ze tří čtvrtin. Pevně potom zavažte ponožku. To je vše, domácí pohlcovač vlhkosti je hotový. Své využití najde také v domácnosti. Skvělým tipem je tyto ponožky zavěsit do přední a zadní části automobilu.

Inspirace z Asie

Pokud nemáte po ruce stelivo, můžete využít rýži. Tento bílý zázrak může pomoci s přebytečnou vlhkostí, i když na druhou stranu stelivo pro kočky je stále lepší volbou. Způsob výroby je stejný, jako kdybyste vyráběli pohlcovač se stelivem pro kočky. Do ponožek místo steliva vložte bílou rýži. Hnědá rýže absorbuje vodu pomaleji.

Zdroj: https://www.confused.com/car-insurance/guides/how-to-beat-condensation-in-your-car