Mlžení oken ve voze během zimy lze snížit jednoduchou výměnou autokoberců

Jízda automobilem je standardním způsobem dopravy. Osobních automobilů je čím dál tím více, což v praxi znamená hustější provoz. Během jízdy automobilem jsme skryti před počasím venku, ale na druhou stranu jsme nuceni kolikrát se přizpůsobit nebezpečným podmínkám, které mohou vznikat vlivem počasí. Uvnitř vozu se rovněž můžeme setkat s problémem, a to konkrétně se zamlžením oken. Co za tím stojí?

  • počasí,
  • vlhkost vzduchu,
  • výbava uvnitř auta.

Výše zmíněné důvody mohou za vlhkost uvnitř vozu. V praxi to může vypadat například tak, že nastoupí do auta řidič či pasažér s mokrou obuví. Tato tekutina se začne uvolňovat na podlahu a to přispívá ke zvýšení vlhkosti uvnitř vozu.

Vyměňte jeden prvek v interiéru vozu

Nastoupení do auta s mokrou obuví má za následek přenesení vlhkosti dovnitř auta. Na podlaze řidiče se nachází koberečky nebo podložky. Co se týče látkových koberečků, ty jsou oku libovější oproti gumovým, ale v praxi je to naopak. Látkové koberce mají totiž tendenci nasávat vlhkost z bot, která přispívá k celkové vlhkosti uvnitř vozu a větší tendenci k mlžení oken.

Mohlo by vás zajímat:  Základní vychytávky do auta pomohou vyřešit každý problém rychleji a pohodlněji
Zdroj obrázku: Freepik

Oproti tomu gumové podložky nevypadají úplně nejlépe, ale z praktického hlediska jsou výborné. Tyto podložky totiž vůbec nesají vlhkost, takže veškerá voda zůstává na nich. Během jízdy boty uschnou, a jakmile zastavíte, můžete tuto gumovou podložku efektivně vylít, abyste se zbavili mokra.

Dbejte na oklepání a očištění

Venkovní počasí neovlivníte, ale co můžete ovlivnit, to je množství přinesené vody nebo sněhu dovnitř auta. Předtím, než vstoupíte dovnitř, můžete oklepat své boty. To samé by měli udělat i ostatní členové posádky, jestli chcete mít co nejmenší vlhkost. Je jasné, že v takových podmínkách to bude horší, ale můžete tím ovlivnit výsledné množství vlhkosti, a tím i míru zamlžení uvnitř.

Někoho může napadnout s sebou vozit náhradní boty. To je velice užitečné, pokud je opravdu velká kalamita, déšť a vy se vracíte třeba z nějaké túry celí mokří a zablácení. Samotné ovládaní auta bude také pohodlnější. Nebude vám klouzat noha při sešlápnutí pedálů.

Zdroj: https://www.diyautoworksng.com/a-simple-way-to-remove-damp-moisture-wetness-from-cars/