Co se stane s prvním Airbusem A380 vyřazeným z provozu?

Co se stane s prvním Airbusem A380 vyřazeným z provozu?

První letadlo Airbus A380 bude staženo z provozu a recyklováno. Rozhodly se tak Emirates Airlines na základě toho, že chtějí chránit životní prostředí. Také se sníží množství produkovaného odpadu. Společnost Emirates uzavřela dovodu s Falcon Aircraft Recycling. Nyní jsou letadla, která už se nepoužívají, odvážena na odlehlá místa, kde pouze chátrají.

Změny v recyklování mohou svět ochránit před zbytečným odpadem

Letadla, která jsou vyřazena z provozu, se dnes odváží na místa, kde jen chátrají. Poté se mohou rozebrat na součástky, ale recyklace probíhá způsobem, že se nechávají pouze součástky, které jsou ještě vhodné k použití. Další zbytky letadla pak skončí na skládkách a vzniká odpad. Některé části letadel se navíc recyklovat nedají, protože obsahují látky, které zpomalují hoření.

Mohlo by vás zajímat:  Bezplatná verze Apple Music se zkracuje ze tří na jeden měsíc. A to není vše

Emirates je společnost, která se rozhodla všechno změnit. Mají radost, že mohou spolupracovat s firmou na recyklaci. Jedná se o unikátní projekt, který proběhne ve Spojených arabských emirátech. Objeví se jedinečné možnosti, jak letadla vyřazovat ekologicky. Díky spojení těchto dvou firem si mohou zákazníci domů odvézt kus historie letectví a zároveň se ušetří příroda, protože součástky z letadel se nebudou válet na skládkách.

Jak bude probíhat demontáž tak velkého letadla?

Airbus A380 je obrovské letadlo, jak bude vypadat jeho rozložení? Airbus A380 byl z provozu vyřazen již dříve. Inženýři poté vyndali součástky, které se ještě dají použít, jako je motor, podvozek nebo další zařízení. Letoun se poté musí odhlásit z provozu a předá se týmu Falcon. Ten zahájil proces demontáže, která byla velmi pečlivá.

Mohlo by vás zajímat:  Klima je stále extrémnější. Kasina v Las Vegas jsou pod vodou, záplavy mají pokračovat

Poté se část výtěžku z prodeje recyklovaných součástek z prvního vyřazeného A380 letadla bude věnovat nadaci Emirates Airline Foundation. První letadlo A380 bylo vyřazeno po několika tisících letech. Odešlo do „důchodu“ po uskutečnění 6319 letů. Objevilo se na 62 letištích po celém světě.

Zdroj: https://simpleflying.com/14-years-ago-the-first-airbus-a380-was-delivered/