Společnost Xiaomi se chce stát jedničkou na trhu

Značku Xiaomi znáte především proto, že vyrábí chytré telefony. V jejich nabídce ale najdete také jiné produkty, které stojí za zmínku. Do tří let se společnost chce stát špičkou na trhu smartphonů, ale mezi konkurencí to bude mít hodně těžké. Výrobce si ale svou pozicí a netají se plány, jak svého cíle dosáhnout.

Telefony za dostupné ceny

Xiaomi cílí hlavně na lidi, kteří si chtějí dopřát kvalitní chytrý telefon, ale nemohou za něj utratit tolik peněz, jako ti, kteří si kupují například iPhony. Zákazníci jsou z jejich nabídky nadšení a je to vidět také na prodeji, resp. na jeho číslech. Xiaomi se v tomto ohledu velmi daří, najít v jejich nabídce můžete také robotické vysavače nebo jiná zařízení.

Xiaomi se tak dostalo pod kůži především konkurenci. Ukázalo se, že ve třetím čtvrtletí letošního roku Xiaomi prodalo 23,6 % všech smartphonů v Evropě. Je to velké číslo, a je vidět, že s tímto výrobcem se musí i do budoucna počítat. Lépe totiž ve srovnání dopadl pouze Samsung. Hlavním cílem společnosti je teď dostat se na vrchol, a to během tří let.

Mohlo by vás zajímat:  Bojíte se konce světa? Najděte si ten nejlepší úkryt na Zemi

Globální lídr ve světě smartphonů?

Jak uvedl viceprezident Xiaomi, Lu Weibing, hlavním cílem společnosti je dostat se na vrchol. Do roku 2024 tak chce být globálním lídlem v prodeji chytrých telefonů. Před sebou ale bude mít těžký úkol, a to překonat nejen Samsung, ale také velmi oblíbenou společnost Apple. Bohužel, v dnešní době se výroba telefonů, a nejen jich zasekla na tom, že je nedostatek čipů a polovodičů, které jsou potřeba k výrobě. To může společnosti zabránit v jejich programu.

Podle zprávy o globálních prodejích prodala společnost Xiaomi na celém světě za poslední tři měsíce 44,4 milionu smartphonů. Je to o něco méně, než prodal Apple, ale rozhodně není za co se stydět a všechno je na dobré cestě k tomu, aby se firma opravdu stala na trhu jedničkou. Nejvíce se ale daří Samsungu, který prodal na 69 milionů kusů telefonů po celém světě.

Zdroj: https://www.somagnews.com/xiaomi-wants-to-become-the-smartphone-market-leader-by-2024/