Wordové soubory lze otevřít i bez Microsoft Office. Programy zdarma s tím pomohou

Přišla vám příloha v mailu, která má příponu .doc nebo .docx? Možná vás překvapí situace, kdy se vás systém zeptá, v jakém programu tento dokument otevřít. To znamená, že v daném zařízení nemáte nainstalovaný Microsoft Word. Myslíte, že jste nahraní? Omyl, existuje hned několik způsobů, jak otevřít soubory tohoto typu a přečíst si tak obdrženou přílohu. Pojďme si ukázat, jakým způsobem můžete otevírat soubory tohoto typu.

Úpravy souborů Office

Na prvním místě seznamu se nachází úpravy Office pro Dokumenty, Tabulky a Prezentace. Tento způsob je nejjednodušší, jelikož se jedná o rozšíření pro Google Chrome, jež vám umožní otevření jakéhokoliv souboru tohoto formátu pouhým přetáhnutím do prohlížeče. Dobrou zprávou je, že toto rozšíření bývá většinou již předinstalováno v prohlížeči. Samotná funkčnost není sice na úrovni Microsoft Word, ale i tak je skvělou volbou při prohlížení nebo provádění drobných úprav v dokumentech .doc nebo .docx.

Mohlo by vás zajímat:  Nevyžádané hovory může telefon rovnou zablokovat. Dvě spolehlivé aplikace se o to postarají
Zdroj obrázku: Freepik

Dokumenty Google

Dokumenty Google je cloudový online textový editor, který můžete použít k rychlé a snadné práci se soubory a jejich sdílení. Pro otevření souboru stačí otevřít tyto stránky a z nabídky vybrat Soubor a pokračovat na Otevřít, zde najděte cestu ke svému souboru, který označíte, a zvolte Nahrát. Opět můžete prohlížet i upravovat jednotlivý text. Možnosti úprav jsou zde na daleko vyšší úrovni než u předchozí metody.

LibreOffice

LibreOffice funguje již 13 let a tvůrci měli cíl, aby fungoval stejně jako Microsoft Word. Designově působí moderně, vezmeme-li v úvahu, jak dlouho se na něm pracovalo, a i co se týče samotné funkčnosti. Můžete nejen číst dokumenty, ale také je upravovat, nebo dokonce vytvářet.

Mohlo by vás zajímat:  Sdílených osobních údajů hackeři využijí během chvíle

Jaké další alternativy ještě stojí za zmínku?

  • Apache OpenOffice
  • GroupDocs DOCX Viewer
  • Aspose Online DOCX Reader

Jak tedy vidíte, máte celkem šest možností, což je docela dost.

Zdroj: https://www.simuldocs.com/blog/how-to-open-microsoft-word-documents-without-word