Tablet v mnohém překonává notebook, investice do něj se vyplatí

Tablety, chytré telefonynotebooky nás provází už nějakou dobu. Skoro nám přijde, jako by tu s námi byly mnohem delší dobu než jen několik let. Většina z nás používá chytré telefony a vlastní notebooky, proto se nabízí otázka, zda opravdu potřebujeme ještě tablet. Někteří si kladou otázku i u samotného notebooku. V čem tablet dohnal notebook, a v čem jej dokonce překonal?

Snadné ovládání

Velkým rozdílem oproti notebookům je samotné rozhraní. Tablet je podobný chytrým telefonům a jeho ovládání je velice intuitivní, že jej časem zvládne i malé dítě. Takže když chcete kliknout na nějakou ikonu, otevře se vám konkrétní aplikace, oproti tomu samotné ovládání počítače či notebooku působí daleko složitějším dojmem. Ať už máte Windows, Linux, nebo macOS, vše je zdlouhavější. Spousta nabídek, cest, než se dostanete opravdu k tomu, co potřebujete. Tím máme na mysli opravdu začátečníky nebo průměrné uživatele.

Mohlo by vás zajímat:  Správné nabíjení udrží baterii dlouho v kondici. Přestaňte věřit zažitým mýtům

Velkou výhodou oproti notebookům je používání fotoaparátu a následná správa či úprava fotek. Zde jsou počítače opravdu pozadu. Pro úpravu fotek je potřeba přenést fotografie do počítače. Co se týče sdílení souborů, i zde se jedná o jednodušší variantu než u počítačů.

Zdroj obrázku: Freepik

Lepší parametry

Tablety jsou vyrobeny ve stylu chytrých telefonů, takže jsou vybaveny obdobnou baterií. Z toho vyplývá, že jsou určeny pro použití mimo dosah zásuvek. Notebooky nebo počítače sice taky mají baterii, ale její výdrž je daleko menší, navíc postupem času je horší a horší. To byste museli investovat do těch nejdražších modelů, aby konkuroval tabletům. Jaké další výhody lze spatřit?

  • Lepší režim čtení.
  • Lepší obrazovka.
  • Lehká váha a lepší skladovatelnost.
  • Menší doba strávená v prohlížeči.
Mohlo by vás zajímat:  Motivace i inspirace pro každý den: tyhle widgety nesmí na vaší domovské obrazovce chybět

Cena

Cena je asi nejpodstatnějším tématem, který vede k otázce, zda si pořídit tablet, nebo notebook. Záleží, na co zařízení chcete, ale pro běžné využití se určitě vyplatí tablet. Jak vidíte, spoustu úkonů zvládá daleko lépe než samotné počítače. Tablety koupíte i kolem tisícovky, ale kvalita nebude nejlepší. Kvalitní nebo nejlepší tablety pořídíte do deseti tisíc. To už jsou tablety, které jsou lepší než průměrné notebooky.

Zdroj: https://www.techs.co.nz/tablet-vs-laptop/