Chod Android telefonu zrychlí aktualizace, uvolnění paměti a změna nastavení

Konkurenční boje mezi OS AndroidApplem neuhasínají. Každá značka má své specifické vlastnosti, v nichž Apple exceluje především svou bezpečností a integritou napříč příslušenstvími. OS Android zase má výhodu v širokém záběru nejrůznějších značek, které mají co nabídnout. Asi největším plusem je cenová dostupnost jednotlivých modelů, což je super pro lidi, kteří si nemohou dovolit lepší kousky. Nevýhodou těchto telefonů je postupné odcházení výkonu a baterie. Postupem času se také objeví potíže spojené s pomalým spouštěním, na což má vliv rychlost procesoru. Existuje hned několik tipů, jak zrychlit celý tento proces spouštění.

Mohlo by vás zajímat:  Nový typ hrozby cílí přímo na SIM kartu. Útočník zneužije telefonní číslo i mobilní data

Udržujte svůj systém aktualizovaný

Velmi častou chybou uživatelů lowend modelů je vyhýbání se aktualizacím. Proč to lidé dělají? Bojí se především chyb spojených s aktualizacemi, ale ve skutečnosti tímto úkonem zpomalují své zařízení, které navíc ještě vystavují bezpečnostním rizikům. Pro zjištění verze a případnou aktualizaci navštivte Nastavení -> Systém -> Aktualizace systému.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezaplňujte své zařízení

Každý chytrý telefon má své vnitřní úložiště. Toto úložiště má různé velikosti, záleží na modelu, který si vyberete. Pamatujte však na to, že není vhodné přeplňovat toto úložiště, jinak můžete očekávat zpomalení systému. Snažte se ponechat alespoň 10 procent volných. Provádějte pravidelnou údržbu telefonu tím, že smažete zbytečné fotky, soubory, hry nebo aplikace. Jako alternativní způsob využijte SD karty nebo online úložiště.

Mohlo by vás zajímat:  Ne všechny krypto platformy jsou důvěryhodné. Poznejte podvodníky podle jasných signálů

Pozor na časté chyby

OS Android lze mnohem lépe personalizovat než Apple, což je dalším plusem. Nicméně ne všechny vychytávky jsou vhodné pro všechny modely s OS Android. Co udělat pro zrychlení systému?

  • Zakažte nežádoucí aplikace, které nelze smazat.
  • Nepřeplňujte domovskou stránku aplikacemi.
  • Nepoužívejte živé tapety.
  • Nepoužívejte aplikace pro zrychlení telefonu (boostery).

Jestliže vám nepomůže žádná z výše zmíněných rad, nezbývá vám nic jiného než přejít do továrního nastavení. Toto nastavení vrátí telefon do původního stavu, co se týče softwaru. Před samotným úkonem se doporučuje záloha dat. Tovární nastavení provedete v nastavení telefonu.

Zdroj: https://clario.co/blog/how-to-speed-up-android-phone/