Podvodná oznámení od Office 365. Na co si dávat pozor?

Podvodná oznámení od Office 365. Na co si dávat pozor?

Specialisté na ochranu údajů upozorňují na podvodn emaily a oznámení, které posílá Office 365. Útoky využívají právě tuto společnost k tomu, aby od lidí získali určitá citlivá data a zneužili je ve svůj prospěch.

Podvodníci chtějí citlivé údaje o zákaznících

Kyberzločinci si nevybírají, v jaký čas nebo prostředí zasáhnou. Vše mají poctivě naplánované do posledního detailu a jejich útoky jsou tak věrohodně, že mnoho lidí podlehne a opravdu jim pošlou citlivé údaje, které se pak dají snadno zneužít. Tentokrát se zaměřili na uživatele programu Office 365, kterým posílají falešné zprávy, ve kterých pobízejí klienty, aby si zkontrolovali emaily ve spamu.

Mohlo by vás zajímat:  Android telefony svou kvalitou stoupají. Ve více faktorech už překonaly iPhone

Pokud na zprávu kliknete, dostanete se sice na stránky Office 365, které ale budou hacknuté a pod vládou právě těchto zločinců, kteří se tak chtějí dostat nejen k vašich účtům, ale také k platebním kartám. Jejich cílem je okrást co nejvíce lidí. Zpráva samotná ale bude vypadat důvěryhodně – logo Office 365 bude její součástí, na konci zprávy pak najdete prohlášení o ochraně osobních údajů.

Uživatelé Office 365 jsou v posledních letech častým terčem

V posledních letech se právě uživatelé Office 365 stávají velmi častými cíli podvodníků na internetu. Chtějí získat přihlašování údaje o klientech. Microsoft během měsíce srpna odhalil kampaň, která se zaměřovala právě na klienty Office 365. Již v březnu ale společnost varovala před phishingovou akcí, díky které podvodníci získali na 400 000 přihlašovacích údajů nejen k Office 365, ale také k programu Outlook Web Access.

Mohlo by vás zajímat:  Optimalizace disků znovu rozhýbe líný systém. Využít lze nejen nástroje Windows

Kybernetické útoky se stávají čím dál častějšími, podvodníky spoléhají hlavně na nevědomost uživatelů internetu, čím dál častěji jsou ale upozorňováni právě společnostmi, že si mají dávat pozor. Dnešní doba už je natolik vyspělá, že například do emailu budete potřebovat dvoufázové ověření, že jste to skutečně vy. Jedině tak můžete ochránit citlivá data.

Zdroj: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/convincing-microsoft-phishing-uses-fake-office-365-spam-alerts/