Android telefon nepřijímá SMS zprávy: známý problém může souviset se sítí nebo nastavením

Žijeme v době, kdy se mobilní telefony posunuly na vysokou technologickou úroveň. Mobily už neslouží pouze k odesílání a přijímání SMS či hovorů. Postupně začaly přijímat data a využívat internet, později nabídly i aplikace, hry a další vychytávky. Co se týče komunikace s ostatními lidmi, můžeme využít služky messengerů, jako je WhatsApp, Messenger, Telegram atd. Ne všichni ale využívají služeb smartphonu a používají tak klasické mobilní telefony. Takže veškeré zprávy obdržíte ve formě SMS. Nemusí se ani jednat o vaše kontakty, jako o důležité zprávy různých společností, jakými jsou banka, pojišťovna, zaměstnavatel, policie atd. Pokud by vám nechodily zprávy, může nastat problém. Jak postupovat, když se vyskytnou potíže?

Mohlo by vás zajímat:  Namísto jména jen telefonní číslo: častý problém na WhatsAppu má jednoduché řešení

Režim letadlo

Režim letadlo bývá častým důvodem, proč nechodí na telefon zprávy ani jiná upozornění. Možná vám to přijde jako samozřejmost, ale už kolikrát se stalo, že lidi zachvátila panika jen kvůli omylem zapnutému režimu letadlo. Režim můžete deaktivovat přejetím horní lišty obrazovky dolů.

Problémy se sítí

Někdy může být na vině síť. I když se signál tváří, že jste připojení a vše je v pořádku, nemusí to tak být. V takovém případě vyzkoušejte druhé zařízení. Jestli je tedy problém se sítí, budete muset počkat nebo využít data, pokud nějaká máte.

Mohlo by vás zajímat:  Hru Chrome Dinosaur lze hrát na Android zařízení kdykoli
Zdroj obrázku: Freepik

Jestli problém přetrvává, i když internetové připojení již funguje, zkuste obnovit výchozí nastavení sítě. Otevřete tedy Nastavení -> Obnovit možnosti -> Obnovit Wi-Fi, mobilní síť a Bluetooth -> Obnovit nastavení a potvrďte.

Další možnosti

Dosud jsme vypsali možnosti, které souvisí s internetovým připojením. Někdy na vině nejsou ani tak potíže se sítí, ale i další faktory. O jaké se jedná?

  • Deaktivujte režim úspory.
  • Aktualizujte aplikaci pro zasílání zpráv.
  • Aktualizujte svůj telefon Android.

Jestliže jste přešli z iPhonu na Android, budete muset deaktivovat iMessage. iMessage není součástí operačního systému Android. K deaktivaci je nutné použít jiné zařízení Apple.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší aplikace o počasí zdarma: poskytnou podrobnou předpověď a lehce se ovládají

Někdy je na vině také fakt, že můžete mít přeplněný úložný prostor, v takovém případě vám nebudou chodit zprávy.

Zdroj: https://www.lifewire.com/fix-when-youre-not-receiving-texts-android-4773219